Stihl 044C



host - 182.202 (?)
26.11.2010 21:16

 Pily 044 a MS 440 jsem jako bývalý těžař měl. 044 jsem si koupil jako kluk po absolvování lesnické školy. Řezal jsem s ní slabší dřevo a občas silnější smrky v mýtní těžbě. První poruchu jsem měl v záruce se zapalovaním a dodávkou paliva. Druhá porucha se mi stala měsíc po záruce. Prasklo mi jehlové ložisko na klice a odštěpek mi vylágroval válec a píst. Oprava vyšla na polovinu ceny pily. Servisní technik mi řekl, že Stihl zapouzdřoval ložiska se simerinky plíškem a nemohly se mazat od palivové směsi s olejem. Pila mi bez závady běhala vcelku spolehlivě, samozřejmě s drobnými závadami. Po té době jsem pilu prodal a koupil jsem si MS 440. Rok řezala bez jediné závady, až na to, že týden po záruce se mi stala ta samá závada, jako u 044,opět mi prasklo ložisko na klice. Byl jsem rád, že jsem ji prodal na náhradní díly. Tím jsem se Stihlkama skončil! Dnes má dvě Husqvarny 353 a 359 a jsem s nimi maximálně spokojený, co se spolehlivosti a nenáročnosti na údržbu týče. Abych stihlky nehanil, mám od Stihlu křovinořez FS 450 a motorový rosič SR 420. Mám stroje třetí sezonu a ještě zatím bez oprav. Je pravda, že rosič používám dva měsíce v roce a to denně. Co se týče 044,nekupoval bych jí už kvůli hmotnosti.   R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 216.111 (?), 26.11.2010 18:25, zobrazeno: 24838x

Dobrý večer.Kdo máte tuto pilu.Jak jste sní spokojený.Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 65.183 (?), 26.11.2010 18:54

Osobní zkušenost ne ale jedná se o předchůdkyni MS 440 což je mezi profi těžaři pila - legenda s nejlepší pověstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.123 (?), 26.11.2010 18:58
Tou legendou je - byla právě 044. Starší pilu s neověřenou minulostí a v nic moc stavu(za chodu zvonivé zvuky) bych nekupoval. Je to cesta k velkým a nákladným opravám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.202 (?), 26.11.2010 21:16

 Pily 044 a MS 440 jsem jako bývalý těžař měl. 044 jsem si koupil jako kluk po absolvování lesnické školy. Řezal jsem s ní slabší dřevo a občas silnější smrky v mýtní těžbě. První poruchu jsem měl v záruce se zapalovaním a dodávkou paliva. Druhá porucha se mi stala měsíc po záruce. Prasklo mi jehlové ložisko na klice a odštěpek mi vylágroval válec a píst. Oprava vyšla na polovinu ceny pily. Servisní technik mi řekl, že Stihl zapouzdřoval ložiska se simerinky plíškem a nemohly se mazat od palivové směsi s olejem. Pila mi bez závady běhala vcelku spolehlivě, samozřejmě s drobnými závadami. Po té době jsem pilu prodal a koupil jsem si MS 440. Rok řezala bez jediné závady, až na to, že týden po záruce se mi stala ta samá závada, jako u 044,opět mi prasklo ložisko na klice. Byl jsem rád, že jsem ji prodal na náhradní díly. Tím jsem se Stihlkama skončil! Dnes má dvě Husqvarny 353 a 359 a jsem s nimi maximálně spokojený, co se spolehlivosti a nenáročnosti na údržbu týče. Abych stihlky nehanil, mám od Stihlu křovinořez FS 450 a motorový rosič SR 420. Mám stroje třetí sezonu a ještě zatím bez oprav. Je pravda, že rosič používám dva měsíce v roce a to denně. Co se týče 044,nekupoval bych jí už kvůli hmotnosti.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.111 (?), 27.11.2010 14:23

Dobrý den.Díky za odpověd.To ložisko, které prasklo, bylo na jaké straně(řetězka, větrák)Jestli tomu rozumím, tak jak ruplo ložisko, prorazilo ten plíšek směrem do prostoru kliky a následně vylágrovalo válec s pístem.Má tato pila nikasilovou vložku ve válci?Má cenu kupovat opravenou(píst, válec a zminovaný ložiska) za cca.7000,-.

Díky za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.53 (?), 27.11.2010 15:46
Kdyby to byla doložená oprava a pila byla v solidním stavu, tak i ano. Ale může být načatá vložka ložiska v karteru na straně spojky a je po solidní koupi. Válec má nikasil a nový válec a así replika i píst na starou klikovku, to bych nedoporučoval.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.111 (?), 27.11.2010 15:54

Ta vložka ložiska, to je ten plíšek(viy.příspěvek výše)?Je pravda, že to je nemoc 044.(protáčení ložiska v karteru)?

Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 27.11.2010 17:03

Vložka ložiska je na pravé straně karteru - u spojky a jak se uvolní v karteru, tak tudy začne proudit do motoru falešný vzduch a z pilou se v podstatě nedá dělat. Samozřejmě i kdyby se dalo, rázy tvrdé vložky na karter by vůle rychle zvětšily a v podstatě by se jen zhoršily následky závady. Několik fotek pro představu. Neřekl bych, že je to nemoc MS 044/440, je to boj o každý gram hmotnosti a takové pily, kolem 70ccm si to u nás v těžbě nejvíce odmakaly, samozřejmě včetně obsluh. Potom už stačí překročit hranice zatížení ( velmi snížené omezováky, způsob práce s pilou, dojíždění spojky na doraz, nekvalitní pohonná směs). Jsou to příklady, které se někdy sešly, jindy to byl jen jeden z nich. V každém případě je to u takových konstrukcí výkon/hmotnost už o malé konstrukční rezervě, která je v našich podmínkách požadována větší, neboť pily se tak často nemění, jako jinde.

vložka ložiska
vložka ložiska
z opravy MS 440
z opravy MS 440
MS 440
MS 440
z opravy MS 440
z opravy MS 440
karter bez vložky
karter bez vložky
jiný karter - složená skříň s klikovkou
jiný karter - složená skříň s klikovkou
levý karter
levý karter
kartery v sobě nové těsnění
kartery v sobě nové těsnění
pohled shora na oba díly (kartery) klikové skříně
pohled shora na oba díly (kartery) klikové skříně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.202 (?), 27.11.2010 15:51

Prasklo mi jehlové ložisko na obouch pilách na ojnici. Je plastové a váleček, který vylítl nadělal paseku v motoru. U 044 bylo poškozené ložisko se simerinky na straně řezné soupravy, tedy na straně řetězky. MS 440 jsem nezkoumal. Po rozebrání v servisu jsem opět viděl prasklé jehlové ložisko na ojnici, tak jsem pilu nenechával opravovat. Vzal jsem si ji domů a doufal, že ji někomu prodám na náhradní díly. Naštěstí jsem ji prodal. Odpoledne jsem si jel koupit pilu ke konkurenční Husqvarně. Ze zkušenosti mého spolužáka z lesnické školy, který 044 s katalyzátorem měl, tak litoval, že si nekoupil pilu bez katalyzátoru, z důvodu vyšší hmotnosti a poruše katalyzátoru. Tehdy co jsem s ním mluvil to bylo v r. 1995. Vývoj určitě za léta pokročil vpřed, tak snad by 044-MS 440, neměli být tak poruchové. Bohužel nemilé zkušenosti v těchto modelech pil nemám jenom já, ale i pár mých známých a bývalých těžařů. Souhlasím s tím, jak píše uživatel přede mnou o oném zvuku motoru, který se opravdu podobal drnčení několika plechů.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.230 (?), 18.12.2010 6:32

Crrr budíček!!! Nádherná pohádka pro děti před spaním, jen co je pravda!! Vážený, až příště budete psát k pilám, aspoň si zjistěte které jehlové ložisko je u nich plastové!!! A jestli vám nějaký dobře placený neumětel namontoval ložisko řetězky do ojničního oka, pak raději nechte pilu opravovat pekařům!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika