Mladý les



host - 182.202 (?)
6.10.2010 22:12

Ještě doplním, že tímto způsobem tedy natíráním kmínků jsme zlikvidovali doma veškeré plané růže, plané dřeviny a škumpu. Na dřeviny veškeré herbicidy na bázi glyphosatu působí negativně, protože rostlina, keř,stromek je přijímá celou svou částí, tj. od listu (jehličí),až po kořen. Samozřejmě.při likvidaci trávy musíme přípravek naředit. Zase záleží, jaký přípravek používáte a co potřebujete zlikvidovat. Např.v srpnu jsem prováděl chemickou přípravu půdy před zalesňováním (celoplošný postřik lesní paseky)  přípravkem Glyfogan 480 SL ředil jsem jej 250ml na 10l vody, doma ředím 150 až 200ml na 10l vody, protože nemáme na dvoře a zahradě tak bujnou vegetaci, jako v lese. Dobré zkušenosti budete mít s každým totálním herbicidem a to i za překvapivě nižší cenu.   R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 5.10.2010 10:59, zobrazeno: 12249x
V mladém lese musíme vyřezat nálety břízy a bezu. Jsou už větší než smrčky. Poraďte prosím, zda máme uříznutý kmínek něčím natřít, aby znovu neobrazil, nebo stačí pouze uříznout. Případně jaký přípravek použít. Předem mockrát děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 5.10.2010 15:20

Zrovna v pondělí jsem konečně koupila postřik proti přesličce Garlon a mimo jiné je tam také, že je to na likvidaci náletových dřevin a pařezů z nich - to by mohlo být pro Vás

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.237 (?), 5.10.2010 17:18

Garlon je dobrý ale je to drahé řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.202 (?), 5.10.2010 19:56

Záleží na tom, jak máte velkou plochu lesa, kolik máte nežádoucích plevelných dřevin na ploše a jak silné máte břízy a bezy. Pokud máte bezy a břízy přerostlé, stačí je pouze vyřezat. Máte-li na ploše slabší nežádoucí dřeviny a nemáte jich tam větší množství doporučuji je vyřezat a co nejříve natřít kmínky jakým koliv totálním herbicidem na bázi glyphosatu např. Kaput, Roundoup, Glyfogan, Dominator, Touchdown forte aj. Je to pracnější, ale význam to má. Takovouto likvidaci provádíme na ukázkových kulturách v lesnictví a úspěšně. Z vlastní praxe dporučuji odlít si malé množství herbicidu do malé nádobky a štětečkem zamazávat kmínky.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 6.10.2010 11:33
Díky za rady. Některé břízy jsou již vyšší jak smrčky a bezy je utiskují spíše ze stran. Les není zas tak veliký necelý hektar. Zakoupím Roundoup a silnější kmínky raději zatřeme. Jen bych měla ještě dotaz, zda natřít ředěným nebo přímo neředěným. Nevím jak působí na dřeviny. Mám s ním dobré zkušenosti při likvidaci svlačce a brslice na chatě, ale to jsem vždycky ředila. Předem děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.202 (?), 6.10.2010 21:33

Hektar není zase tak malá plocha. Roudop je drahý, zkuste jiné přípravky, např. Glyfogan 480 SL, Touchdown forte, Kaput, průměrná cena vychází kol. 300Kč za litr, při pětilitrovém kanystru. Bohužel nevím, kolik přesně stojí litrové balení, protože chemii nakupuji v minimálním 5 litrovém a 20 l. balení. Nedávno jsem koupil Touchdown forte v akční nabídce cca 1000 Kč za 5 l.,tj 200 Kč vč. DPH. Levnější jsem nesehnal. Je to bezkonkureční nabídka. Omlouvám se, zapoměl jsem včera upřesnit to, že herbicid musí zůstat nezředěný, tedy 100%! S pozdravem   R.!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.202 (?), 6.10.2010 22:12

Ještě doplním, že tímto způsobem tedy natíráním kmínků jsme zlikvidovali doma veškeré plané růže, plané dřeviny a škumpu. Na dřeviny veškeré herbicidy na bázi glyphosatu působí negativně, protože rostlina, keř,stromek je přijímá celou svou částí, tj. od listu (jehličí),až po kořen. Samozřejmě.při likvidaci trávy musíme přípravek naředit. Zase záleží, jaký přípravek používáte a co potřebujete zlikvidovat. Např.v srpnu jsem prováděl chemickou přípravu půdy před zalesňováním (celoplošný postřik lesní paseky)  přípravkem Glyfogan 480 SL ředil jsem jej 250ml na 10l vody, doma ředím 150 až 200ml na 10l vody, protože nemáme na dvoře a zahradě tak bujnou vegetaci, jako v lese. Dobré zkušenosti budete mít s každým totálním herbicidem a to i za překvapivě nižší cenu.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 7.10.2010 10:42
Mockrát vám děkuji za vyčerpávající informace! Chceme na to o víkendu jít, tak jen doufám, že nebude pršet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.77 (?), 5.10.2010 20:25

No jestli jste si vysazeli smrcky, tak Vam tedy preju, at je ty brizi a bez udusi. Proboha nastudovali jste si neco o pestovani lesa nez jste ho vysazeli? Pokud tedy nezijete nad 1000 m vysoko, tak zadne smrcky do lesa nepatri. Uz dokonce i lesaci dostavaji rozum a nahrazuji je listnatymi drevinami, i kdyz zmena jejich mysleni jde bohuzel pomalu. Sazejte to, co nasi prirody patri - podle nadmorske vysky a vlahovych pomeru duby, jilmy, lipy nebo treba buky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 7.10.2010 12:27

U nás na československém pomezí ani takový nějaký klasický smrkový les není. Většinou jsou tam přimýchány i borovice, modříny a listnáče - a tam ty smrky dost živoří. Na co tu sem tam narazím je takové to smrkové nevím co - jak to vlastně nazvat -,,neproniknutelná černá houština" - kde ani na zemi absolutně nic neroste. Snad to byla smrková školka, kde jsou smrčky opravdu hodně natěsno a teď, když jsou cca 6-10m vysoké - je to hrůza. Tohle bych si opravdu nesadila. Já tomuhle zase až tak moc nerozumím, ale jestli existuje dřevina(y), vedle které se smrku daří, tak bych to opravdu jak píše pán přede mnou - prostřídala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika