Co s posbíranými slimáky?



host - 182.202 (?)
14.8.2010 0:16

Že už nějaký ten rok chodím na houby, ale tolik španělských slimáků jsem v lese neviděl, a to jsem lesník z povolání. Najít lesního černého slimáka je netvrdím vzácností, ale moc je v naší lokalitě nevidím. Vanish? Nejsem zastáncem trávení slimáků, není to nic příjemného být rozleptán zaživa. Zkoušeli jsme je nasypat kachnám a slepicím, jenže ani drůbež o ně neměla zájem, potom,co kačenám slimáci dokonale zalepili zobáky slizem.Zhruba půl kýble, co jsme s přítelkyní v chirurgických rukavicích sesbírali, musili jsme je rychle rozšlapat. Slimáky na zahradě stříháme motyčkou, je to pro ně rychlé. Líhniště slimáků jsem našel u souseda. Jsou to chalupáři, kteří jezdí na chalupu na tři letní týdny v roce. Naštěstí mám od jejich chalupy klíč a líhniště jsem úspěšně zlikvidoval. Nevymýšlím si, ale to byl slimák vedle slimáka po celém dvoře, který jsem čerstvě posekal. Bohužel jsem použil Vanish, ale zabralo to, dnes sesbíráme na zahrádce do deseti kusů. Paradoxem je to, že další soused zahrádku moc nepleje, slimáky tam také má, jenže zeleninu má celou, protože se slimáci chytnou plevele a ne zeleniny. Přítelkyně má zahrádku zbavenou plevele, tudíž se nám slimáci dali do zelerniny.   R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 28.8 (?), 9.8.2010 21:54

Naše brambory by měly být letos pozlacené. Ráno a večer sbíráme slimáky, přes den políčko přejdeme 2x kvůli mandelince.  Přesto mám dojem, že jsem v jejich likvidaci za celý rok nepokročila. Domnívala jsem se, že slimáci na podzim nakladou vajíčka a na jaře se z nich vyklubou malí slimáčci. Ale jak to, že se teď na podzim vyskytuje kromě vypasených macků také spousta takových polovičních?  Jinak nádoba se teď plní rychleji, protože slimáci se "sdružují", takže se sbírají po dvou. Pod každou dvojicí, kterou zničím si představím těch dvě stě malých. Máme pod plotem položeny dlaždice, aby nerostla tráva. Vloni na podzim jsem pod každou dlaždicí zničila hnízdo vajíček, ale nijak se to neprojevilo.  Chci si jeden řádek brambor nasázet "do trávy" tak si ho připravuji a tam se sbírají nejlíp.  Myslíte, že na polích nadělají taky tolik škody jako na zahrádkách? Jsem s vámi Jarča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.78 (?), 9.8.2010 22:39

Pod - pod každou dvojicí si ředstavte minimálně 2 x 200 malých... oni jsou to totiž hermafroditi, takže vajíčka kladou oba. Někteří se líhnou již na podzim, daší pak na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 14.8.2010 0:16

Že už nějaký ten rok chodím na houby, ale tolik španělských slimáků jsem v lese neviděl, a to jsem lesník z povolání. Najít lesního černého slimáka je netvrdím vzácností, ale moc je v naší lokalitě nevidím. Vanish? Nejsem zastáncem trávení slimáků, není to nic příjemného být rozleptán zaživa. Zkoušeli jsme je nasypat kachnám a slepicím, jenže ani drůbež o ně neměla zájem, potom,co kačenám slimáci dokonale zalepili zobáky slizem.Zhruba půl kýble, co jsme s přítelkyní v chirurgických rukavicích sesbírali, musili jsme je rychle rozšlapat. Slimáky na zahradě stříháme motyčkou, je to pro ně rychlé. Líhniště slimáků jsem našel u souseda. Jsou to chalupáři, kteří jezdí na chalupu na tři letní týdny v roce. Naštěstí mám od jejich chalupy klíč a líhniště jsem úspěšně zlikvidoval. Nevymýšlím si, ale to byl slimák vedle slimáka po celém dvoře, který jsem čerstvě posekal. Bohužel jsem použil Vanish, ale zabralo to, dnes sesbíráme na zahrádce do deseti kusů. Paradoxem je to, že další soused zahrádku moc nepleje, slimáky tam také má, jenže zeleninu má celou, protože se slimáci chytnou plevele a ne zeleniny. Přítelkyně má zahrádku zbavenou plevele, tudíž se nám slimáci dali do zelerniny.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.31 (?), 26.4.2014 17:57

Jsem také pro rychlou a jistou likvidaci slimáků. Vysypem je na tvrdýý podklad a gumovýma holinkama je s dcerou rozšlapeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 26.4.2014 20:29

Ještě řekněte, jak slimáky dostváte pryč zu toho tvrdého podkladu a jak z holínek. Mně stačilo, když jsem čistil kýbl, do něhož jsem je sbíral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.90 (?), 26.5.2014 13:41

Nejlepší na tvrdém podkladu přeseknout motyčkou. Na sluníčku po nich do hodiny skoro nic nezbyde. Je to pro ně rychlé a pro mě taky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 14.8.2010 9:40

Já mám čím dál víc pocit, pane Vsloužile, že to naše sbírání je jen o estetickém vylepšení momentálního stavu zahrady a taky o pocitu, že proti nim něco děláme. Zahradu oběhnu několikrát, znám "místa" jak jiní chodí na houby. Pokud se na stejné místo vrátím za pár minut budou tam další. Nikdy se nedostanu pod všechny rostliny, keře... nechci být otrokem slimáků. . Docela by mě zajímalo, jestli se dá udělat něco proti tomu, aby jich nebylo za rok ještě víc. Teda kromě vybetonování zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 14.8.2010 13:35

I já mám pocit, že jde o sisyfovskou práci.
  S běžnými škůdci a chorobami mám zkušenost, že málokdy se přemnožení opakují krátce po sobě. Jeden rok je extrémní červivost, strupovitost, plíseň, mšice, myši.. Dalo by se čekat, že tyto oprganizmy nejen poškodí rostliny, ale rozmnoží se - nakladou vajíčka, porodí mláďata, vypustí spory a příští rok bude situace ještě horší. A přitom se nezřídka stane, že příští rok je tlak choroby či škůdce vysloveně slabý. Jak tomu bude se slimákem, který se v naší přírodě teprve etabluje, si netroufám odhadnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.165 (?), 15.8.2010 22:57

Naše slepice slimáky žerou. Dokonce se o ně poperou. A to i o ty velké. Pravda ovšem je, že jich nemáme na zahradě tolik., Jediného nenecháme naživu. Byly roky, kdy jsem je přeřezávala nožem nebo přestřihávala nůžkami, protože jsem při jejich množství nezvládala nic jiného. Platí nenechávat pro ně výhodná místa (kameny, křoví, neposekanou trávu). Tam, kam se nedostanu (několik trámů na sobě nebo za ohradou kompostu) občas nasypu pár granulí. To se pak divím, že ačkoliv to vypadalo, že tam žádní nejsou, docela dost se jich objeví mrtvých. Na jaře i na podzim pouštíme na zahradu slepice. Na podzim pečlivě zvednu každý kámen, jestli pod ním nejsou vajíčka. Na jaře kolem sazeniček se vyplatí dávat pásy vystřižené z plastových lahví, nahoře zastřižené "cik-cak" nůžkami (co se používají při šití na entlování), tuto palisádu slimáci nedokážou překonat. Ovšem máte-li nepořádné sousedy či les hned za plotem, pak je asi každá rada drahá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.198 (?), 16.8.2010 10:12
Zdravím. Zkusil jsem způsob, který jsem četl v nějakém recptáři a funguje skvěle. Slimáky prostě zalijete vařící vodou a jsou natotata mrtví. Pak už je klidně vyhoďte kam chcete. Můžou posloužit i jako návnada na další. Ale hezký pohled na ně není.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika