Příspěvky uživatele - 82.223

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vysoká spodní voda, 21.3.2010
Jestliž je voda kam odvést, udělejte si sporadickou drenáž, třeba s pomocí tzv. husích krků.
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 17.3.2010
Delan nebo např. Syllit jsou pouze kontaktní přípravky s hloubkovým účinkem (v místě dopadu na pupeny se dostanou do pletiva, ale nerozvádějí se v pletivech, působí tedy jen v místě dopadu). Systémové přípravky se v zelených pletivech rozvádějí a... celý příspěvek >
Prasklý kmínek u Glosteru, 17.3.2010
Ta prasklinka je zřejmě mrazová deska. Způsobuje ji polední slunce s teplotami nad nulou a následně v noci silnější mráz. Stromek si s tím poradí, vyrývat ho netřeba. Dnes jsem ohýbal a zakracoval výhony na podzim sázených výpěstků a na dvou jsem... celý příspěvek >
Odstranění pařezu, 17.3.2010
Ne. Doporučuji použít ROOT (při zakoupení je návod na použití přiložen), nebo je ta druhá možnost použití benzínu.
Stříhání starších stromů, 16.3.2010
To přihnojení proveĎte co nejdříve. P a K jsou v půdě málo pohyblivé, takže to hnojivo do ní zapravte.
Úvazek roubu, 16.3.2010
To, co píše Tomast se mi skutečně před lety stalo- přeroubovával jsem 1O letý čtvtkmen u příbuzných a z 8 roubů se mi ujal jen jeden. Tři roky to potom trvalo, než jsem z toho roubu zapěstval trochu korunku. Tehdy jsem se zařekl, že už roubovat nikdy... celý příspěvek >
Odstranění pařezu, 15.3.2010
Doporučoval bych ten zmiňovaný ROOT.  Tam, kde není nebezpečí požáru (např. suchá tráva kolem a blízkost objektů jež by se mohly vznítit) je možné navrtat do pařezů několik otvorů, které by zasahovaly až do kraje kořenů, pak tam nalít benzín a... celý příspěvek >
Úvazek roubu, 15.3.2010
Já roubuji pouze za kůru, způsobem který názorně popsal Rony. Když jsem kdysi dávno používal lýko, očko jsem nezakrýval. Při používání PVC pásky jsem vše překrýval, ale myslím, že letos zkusím očkonechat volné. Teď se mi to zdá být lepší. Roubuji... celý příspěvek >
Co je to za chorobu?, 15.3.2010
Já si myslím, že za pokus by to ještě stálo. Odřezat ty větve, kde kůra odumírá a pokusit se o korunu z mladých větví v dolení části. Ale ty dolení zmlazené větve je třeba rozumně probrat. Na odstranění celého stromu je zatím čas.
Podnože J-TE-E a Mix, 12.3.2010
O podnoži MIX jsem nikdy neslyšel. Také se přikláním k názoru, že to má být M9.
Okus stromků zvěří, 8.3.2010
Děláte dobře. U zajíce je nebezpečí okusu stromků nejméně do poloviny dubna, bez ohledu na to, že už dávno není sníh.
Štíhlé vřeteno, 7.3.2010
Pane Boštička mohl byste sdělit proč nedoporučujete tvarovat štíhlá vřetena na podnoži M 9 či J-TE-E? To, že z M9 mají plody kratší uchovatelnost, znám také z vlastní zkušenosti ještě z dob, kdy jsem dělal volné zákrsky. Tehdy Rubíny na M9, i když... celý příspěvek >
Štíhlé vřeteno, 7.3.2010
Dobrý den. Hodně informací můžete načerpat také z knihy, kterou napsal Jan Blažek a jmenuje se Pěstujeme jabloně, vydavatelství Brázda. Názorně také popisuje tvarování štíhlého vřetene doc. Josef Sus v letošním březnovém čísle časopisu Zahrádkář.... celý příspěvek >
Jarní postřik peckovin, 5.3.2010
Při rašení pupenů.
Je to nádor?, 5.3.2010
Naprostý souhlas.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika