Okus stromků zvěří



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
8.3.2010 16:42

Děláte dobře. U zajíce je nebezpečí okusu stromků nejméně do poloviny dubna, bez ohledu na to, že už dávno není sníh.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 3.3.2010 14:46

Všechny které jste vyjmenovala na zahradě mám, nebo ji navštěvují a stačí mi to. Vy hledáte další? Jediná šance je, že sejde sníh a najdou pastvu na polích. Kde jsou zajíci schovaní je vcelku jedno, na funkci to nemá vliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 3.3.2010 15:19

Srny/ec mi ožral korunky nově zasazených stromků zcela kolem dokola. Asi neznal Vaši poučku. Pak to dokončil při vytloukání. Radostný pohled.

Že srnec nezná poučky, to bych mu nevyčítal, spíš Vy jste neznal poučku, že stromek se přivazuje k pořádnému kůlu. Ke kůře přivrácené se nedostane, jedině, že by sežral i ten kůl. Alespoň naši srnci (možná zajíci, nevím) kůru pod kůlem ušetřili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 31.135 (?), 4.3.2010 8:21
V jednom príspevku som už radil natrieť kmeň vápnom z prídavkom Kuprikolu.Pokiaľ náter neodpadne, alebo ho nezmyje dážď tak do toho žiadna zver nebude hrýzť pretože ten Kuprikol z toho cíti.Dalšia možnosť je natrieť kmene prípravkom Pellacol alebo Lavanol. Pohodu praje Stano.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 82.2 (?), 4.3.2010 14:14

Ja som použil Aversol a zdá sa, že funguje-pár záhryzov od zajaca mám, ale viac nežral, nechutilo mu. Inak používam kovové pletivo s očkami 2x2mm a aj asfaltovú strešnú krytinu, ktorá sa dá stočiť do valca, chráni pred slnkom i zverou, ale korunku neuchráni. Na to však tento rok stačila lyková sieťka z veľkej kytice kvetov, ktorú som prehodil cez azalku, lebo minulý rok srnky vyžrali všetky kvetné puky-teraz ju nechali na pokoji, hoci chodili okolo..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 4.3.2010 9:37

Pane Vysloužile, vy jste to nepochopil, nebo nepozorně čtete, nebo jsem to nevhodně napsal.Je uvedeno, že ožral korunky, nikoliv kmínky, o ty se postaral zajíc. A ocvakal (srnec) konečky větví, jako nůžkama. Tak vysoko, že tam asi zajíc nedosáhne. A že zajíc ožral ten kmínek tak, že ta zbylá část kůry u kůlu už to nezachránila. V tu dobu jsem ještě neměl digitální foťák, takže jsem tu spoušť nezdokumentoval. Ale je to otázka Vaší víry, zda mi věříte, či ne. To neovlivním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 4.3.2010 14:43

Omlouvám se, nevšiml jsem si. 
Jako svou pseudopoučku jsem uváděl: srnci u nás okusují mladé stromky zhora, kmínek obvykle nechají 
Vy jste napsal: Srny/ec mi ožral korunky nově zasazených stromků zcela kolem dokola. Asi neznal Vaši poučku
Ano, zaměnil jsem korunku a kmínek. Ale když si to čtu znovu, tak Váš srnec se vlastně držel přesně mé poučky. Ožral korunku zhora a kmínek nechal.  Ten zůstal pro zajíce.
   Jinak ale věřte, že i malý proužek neokousané kůry podél kůlu dovede stromek zachránit. Jistě, v prvním roce žádný bujný růst nemůžeme čekat. A správným seříznutím korunky a pečlivým zatřením ohryzaných míst můžeme pomoci. Taky se mi to letos po delší době stalo - u stromků vysazených před 2 - 4 lety mimo zahradu. Holt sníh ležel přáíliš dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 8.3.2010 8:45

A jak jsou ti zajíci mazaní. Mám zahradu ze tří stran důkladně obehnanou pletivem, jen "ze vsi" stojí nedodělaný zděný plot bez branky a vrat. Té noci, co se mi pustili do mladých stromků, byl navíc zrovna ve vsi ples, a ulicí, kudy do zahrady vnikli, se proto trousili celou noc lidé sem a tam. Zajíci museli překonat vzdálenost asi 100 metrů mezi domy, aby se do zahrady dostali. 

Stromky mám chráněné topenářskými pěnovými obaly, které ale nedosahují kolem dokola, zhruba čtvrtina je nechráněná. Ochutnali meruňku a broskev, trochu okousali jednu čtyřletou jablůňku (ze tří stejně starých).. zřejmě jsme je u ní vyrušili. Nejvíc to odnesla nejmladší jablůňka - loni zjara vysazená. Oholili z ní kůru všude, kam dosáhli, i s větvemi.   

Hned ráno jsme natáhli pletivo i do ulice mezi zděné sloupky. Už jsem si říkala, když slezl sníh, že bychom ho mohli zase sundat, ale jak čtu tuhle diskusi, radši s tím ještě počkáme.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 8.3.2010 16:42

Děláte dobře. U zajíce je nebezpečí okusu stromků nejméně do poloviny dubna, bez ohledu na to, že už dávno není sníh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika