Příspěvky uživatele - 213.129

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řezat na větevní kroužek nebo čípek?, 27.3.2010
Peckoviny-čípek-Zahnovo pravidlo.
Proc neplodi 12-leta slivon Malvazinka (v Praze)?, 27.3.2010
Dobrý den pane zadavateli, pokud si u desetiletého stromu nejste jist jestli kvete, pak mě napadá, jestli se váš pravidelný každoroční řez nepodobá tvarování bonsají... pokud vzrostlý strom nekvete, kroužkuju. 
Proc neplodi 12-leta slivon Malvazinka (v Praze)?, 27.3.2010
Kvete vám strom normálně na jaře?
Jak ostříhat loňskou meruňku, 6.3.2010
Neřezat, vyvázat!
Vhodné odrůdy na pálenku, sušení a povidla, 11.2.2010
Podle Holovouské literatury (inovace pěstování ovocných plodin)je na tom ve všech ohledech, co se týče vlastností plodů, Švestka domácí nejlépe. V uvedeném zdroji je dle tabulek zřejmé, že kvalita plodů je otázkou nejen odrůdy, ale i ročníku.... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, a co broskev?, 21.11.2009 Obsahuje fotku
Semenáče meruněk,5 rok po výsadbě, ze tří jeden odešel na asfyxii. 335m.n.m.,jílovitohlinitá půda.
Odrůdy meruněk, 21.11.2009
Co jsem listoval posledně pomologií, tak mě zaujala odrůda:,, Bergerac ´´ nevíte někdo, kde ji mají v nabídce?
Očkování a následná péče, 21.11.2009
Očkovací páska se sundává 14 dní po očkování, v té době se kontrolují očka, zda se ujala, a případně se ještě přeočkovává.
Záhadné chování slivoně, 9.9.2009
S největší pravděpodobností se jedná o skvrnitost listů.Náchylnější odrůdy na disponovaných lokalitách mohou zhodit opravdu téměř všechny listy.Kdybych neviděl, nevěřil bych.
Pomologická hádanka, 2.8.2009
Dobrý večer, spekulací může být vícero, snad že dozrává ve stejném termínu jako první broskve, snad tím že různé školky vyzdvihujou to co prodávají, což je logické, a v neposlední řadě i tím že zájem domácností o ovocné stromy je někde jinde, než byl... celý příspěvek >
Pomologická hádanka, 2.8.2009
Mrknul jsem se do Švestek, slív,renklod, mirabelek, z. r. 1963 a skutečně popis sedí,,na míru´´ Jen jedna informace a to se týká vzrůstnosti.Uvedená literatura uvádí, že je stromy jsou v dospělosti menší než švestek domácích.Přitom stromy... celý příspěvek >
Slíva Ontario a Washington, 2.8.2009
Washington sice trpí šárkou, ale jen na listech. do plodnosti je o hodně spolehlivější než zelená renklóda, a taky netrpí narozdíl od ní, předčasným opadem listů z důvodu kvůli skvrnitosti listů-Blumeriella jaapii.V kompotech předčí althanovku i... celý příspěvek >
Pomologická hádanka, 2.8.2009
Strom na fotografii má 5 let, po výsadbě, narouboval jsem jej na semenáč zelené renklódy
Pomologická hádanka, 2.8.2009 Obsahuje fotku
Posílám fotografie slivoně, kterou jsem objevil v áleji švestek domácích. Čím je zajímavá? po letech pozorování jsem ani jednou neobjevil příznaky PPV na listech, na plodech jen místy, z neosluněné strany. Plodí každoročně, při velké násadě je... celý příspěvek >
Hnojení broskvoní, 7.7.2009
Dobrý večer. Berete to moc úzce, ostatní tvory krom člověka neberete v potaz:-) Jasně že dnes už to není takový problém-dokonalejší zpracování masa, a navíc ono hnojení už dnes není tolik vidět..ale dříve tu ten problém byl.Určitě je to ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika