Meruňka z pecky



Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 213.129 (?)
21.11.2009 12:23

Semenáče meruněk,5 rok po výsadbě, ze tří jeden odešel na asfyxii.

335m.n.m.,jílovitohlinitá půda.

semenáč 1
semenáč 1
semenáč2
semenáč2
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 2.200 (?), 28.2.2009 21:58

Semenac merunky kdyz se povede muze byt dobry, odolny chorobam ale pozn ate to treba az za 10 let (nekdy 5-7). Je to jako kdyz sazite sportku.Mateli cas a místo muze vam narust velky odolny strom. Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 1.3.2009 3:19

Josefe, patrně Vám uniklo, že čas lze nadběhnout roubnutím kousku semenáče na nějakou podnož (M-LE-1 nebo Wangenheima).Jedinou a zaručenou předností je semenáčův kořenový systém, to ostatní je opravdu otázka štěstí. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.133 (?), 12.4.2009 21:14

Dobrý den,  mám semenáček meruňky z pecky asi 8 cm vysoký (teď ho mám v truhlíku ve skleníku) a chtěla bych se zeptat jestli by jste mi někdo neporadil jak s ním dále pracovat, aby mi z něj vyrostl pěkný stromeček... kdy, kam ho vysadit či jak ho ošetřovat..předem moc děkuji za reakce. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.33 (?), 30.4.2009 1:54
Zdravím, asi před 10 letz jsem měl koupenou merunku, údajně Karolu, ale bylo to pláně-přesto plody malé, žlutozelené,ale velmi vonavé a chutné. Po pár letech žena zasadila 2-let. semenáčka broskve-kdzž jsem mu po asi dal. 4 letech pohrozil sekyrkou, zaplodil a byla to paráda mít v vpůli září velké broskve (tužší slupka-dužnina stejná jako letní bros./ Od té doby měním názor na semenáčky-nikdy nevíte, co Vám z toho vyroste /jako u dětí/. Budu oponovat pánovi vyše, že mer. semen. plodí zhruba po 7 letech-také jsem si to myslel, ale dávám to spíše jako akadem. otázku- mám sem. jde 4 rokem, má 2.5 m, letos zakvetl.drží plody, na podzim dám vědět jak to dopadlo. Přitom roste náhodně na místě, kde už mi zašly 3 broskve a tak jsem tam nasadil jablon. Ta nic moc nepřirůstá, ale plodí.Začínám věřit, že pravokoř. jedou jinak - ale jsem laik a neumím psát háčky. Mějte se všichni pěkně-Lada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 30.4.2009 8:13

Jde o tribunu názorů a výměnu zkušeností.Podle všech příspěvků je vidět, že hraje roli vždy více faktorů při experimentování se semenáči.Někdo také má víc štěstí a podaří se mu něco na první šlápnutí, jiný zase ne.Je ale těžké říci šlechtitelům, že to dělají špatně.Oni vycházejí z hlubších a promyšlených poznatků a přesto, že se mi sem tam semenáč (broskve) také podaří, beru to spíše jako šťastnou náhodu.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 213.129 (?), 21.11.2009 12:23

Semenáče meruněk,5 rok po výsadbě, ze tří jeden odešel na asfyxii.

335m.n.m.,jílovitohlinitá půda.

semenáč 1
semenáč 1
semenáč2
semenáč2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 21.11.2009 17:02

Krásně zaplodily, mám stejné podmínky jako Vy, nejsme nahodou sousedi ? Sám mám meruňku Veecot, Bergeron, Darina a Pincot. Plodily krásně první dvě, nicméně Bergeron mi letos odešla na spálu.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Svaton1 - (18) - 154.180 (?), 17.5.2023 17:46

Velmi by mě zajímalo jak se dnes po 14 letech daří 2x devatenáctiletým semenáčkům meruněk a jak jste s nimi spokojený?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 21.11.2009 21:35

Všechny pecky u nás házíme do záhonů a čas od času se něco povede, ale je to dost zdlouhavý způsob výběru ovocného stromku na zahradu. Většinou semenáčky používám jako podnože. Ale mám "jeden" semenáček, který se tak povedl, že ho roubuji sobě i známým jako vlastní odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.11 (?), 21.11.2009 18:33

Broskev z pecky: máme dvě, obě jsou pozdní, plody menší, zelené, v jednom případě chuťově výborné, ve druhém nahořklé, nic moc. Takže náhodná úspěšnost 50% :) Obecně jsou broskve(na rozdíl od meruňěk) samosprašné, takže šance na poživatelné plody je vyšší, stejně je to ale loterie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika