Příspěvky uživatele - 43.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak poznám šarku?, 18.12.2007
Když otřete vosk z povrchu švestky, tak tam zůstanou prohlubně, kanálky. Typické jsou skvrny na listech ve tvaru koleček. Nemusí to být každý rok stejné, může to být jen na části větví. Šarkou trpí i odolné odrůdy a fungují jako přenašeči. Zralé... celý příspěvek >
Škůdce jablek, 13.12.2007
To je dobře. Pravděpodobně nebude výskyt molovky stejný každý rok.
Škůdce jablek, 12.12.2007
Ještě jsem zjistil, že se spíše vyskytuje ve vyšších polohách. Jablka se nedají přímo uchránit, dá se povrch půdy stříkat nějakým insekticidem koncem května až začátkem června, když se motýlci líhnou /kuklí se na zemi/.
Škůdce jablek, 11.12.2007
Vypadá to na molovku jablečnou. Vyskytuje se hlavně na jeřábu. Když je méně jeřabin, jsou jablka napadena více.
Ochrana proti mrazu, 10.12.2007
Stačí místo roubování zahrnout na zimu zeminou. Nevyzrálé výhony stejně zmrznou. A ještě jeden poznatek. Na jaře po vyrašení letorostů přišly mrazíky, tak jsem vrcholky balil na noc do novin. Kde se papír dotýkal letorostu, tam letorost totálně... celý příspěvek >
Černání vařených brambor, 10.12.2007
Některé odrůdy jsou náchylnější k černání. Zkuste je vařit oloupané a do vody přidat trošku mléka.
rezistentní odrůdy, 29.11.2007
Hm, to je pravda. Rezistence není trvalý jev, choroby a škůdci se taky vyvíjejí. Reistentní odrůdy produkují více látek, které, třeba plísním, nedělají dobře /třísloviny, glykosidy, alkaloidy..../ Otázkou je, jestli dělají dobře lidem! O tom se moc... celý příspěvek >
Neznámý stromeček, 16.11.2007
Já myslím, že to skočec je. Z jednoho sáčku semen jsem měl několik různých rostlin, s různě vykrojenými listy. Semena jsou jedovatá, lisuje se z nich ricinový olej. Po provaření s vodou je jedlý a používá se i v některých kuchyních. Jinak se používá... celý příspěvek >
Trachycarpus martianus - puklice, 8.11.2007
Docela dobrý efekt měl Mospilan 3 x asi po deseti dnech. Důkladně ošetřit a prolít i půdu.
Tomel japonský (Dyospiros kaki), 2.11.2007
Má nároky třeba jako oleandr nebo pomerančovník. Tedy naši zimu venku nepřežije. Potřebuje na přezimování světlou a chladnou místnost.
Skleník z petlahví, 23.10.2007
Není to hnus? Skleník z okurkaček je taky děs, ale tohle?
Neznáte tuhle rostlinu, 31.8.2007
Skočec, Ricinus
Jak ředit Roundap?, 29.8.2007
U koncentrace 360g/l je běžná pracovní koncentrace 4 %. Jako sto procent se bere firemní název, nikoli množství látky. Čili používá se 4% roztok Roudapu XY. /4 ml na 100 ml vody, 40 ml na 1 litr vody...../ Správněji by to mělo být v gramech, ale u... celý příspěvek >
nemoc jahod, 24.8.2007
Může to být i roztočík. Já bych je všechny zlikvidoval a an jiném místě vysázel úplně jiné.
Likvidace pýru, 23.8.2007
Pýr zničíte herbicidem proti jednoděložným plevelům /např. Targa a mnoho jiných, dají se koupit běžně/. Ničí trávovité plevele, pýr, ale i bambusy a samozřejmě i trávník. Postřik neničí širokolisté - dvouděložné rostliny. Pýr v trávníku potlačíte jen... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika