Neznámý stromeček



host - 43.27 (?)
16.11.2007 12:52
Já myslím, že to skočec je. Z jednoho sáčku semen jsem měl několik různých rostlin, s různě vykrojenými listy. Semena jsou jedovatá, lisuje se z nich ricinový olej. Po provaření s vodou je jedlý a používá se i v některých kuchyních. Jinak se používá ve farmacii a kosmetice, i v nátěrových hmotách atd. Semena mj. obsahují alkaloid ricinin, což je mimořádně toxická látka, je mnohem jedovatější než nikotin /myslím alkaloid nikotin v čisté formě/. Už požití pár semen je velmi nebezpečné. Ricinin by se dal zneužít ve formě aeroslu při teroristických akcích. Jinak rostlina může vyvolat alergie při dotyku. Je to dekorativní rostlina /2-3 m vysoká/. Pěstuje se běžně jako letnička. Semena dozrají i u nás.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
rejnek - (1) - 106.20 (?), 11.9.2007 15:15, zobrazeno: 28347x

Prosím Vás,

nepomohl byste mi nekdo s identifikaci stromecku na obrazku?  Zatim vcelku nestrada ale chtel bych vedet jak se o nej starat a hlavne jaka bude jeho finalni velikost :o).

Navic chytnul nejakou nemoc na listech, ktera se celkem uspesne prenesla i na dalsi rostliny :o(...

dekuji za pomoc

ZR

stromecek
stromecek
stromecek
stromecek
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jasta - (8) - 100.41 (?), 12.9.2007 22:18
pokud jste si rostlinu koupili v této velikosti tak asi nevíte jaké bylo semínko  ze kterého vyrostla pokud vypadalo jako klíště tak by to mohl být ricinus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jasta - (8) - 100.41 (?), 12.9.2007 22:26
Jo a doroste až skoro do 2m ale v květináči asi ne já ho mám na zahradě a je to krásná letnička a říká se jí také skočec obecný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.20 (?), 13.9.2007 9:53

Jo, jo je to ono).

diky moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.84 (?), 20.9.2007 17:29
Bacha na něj, skočec patří mezi nejjedovatější rostliny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.110 (?), 16.11.2007 5:40
Domnívám se, že skočec to není.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.3 (?), 16.11.2007 7:44
Taky mám dojem, že skočec má jiné listy, sice podobné, ale jiné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.27 (?), 16.11.2007 12:52
Já myslím, že to skočec je. Z jednoho sáčku semen jsem měl několik různých rostlin, s různě vykrojenými listy. Semena jsou jedovatá, lisuje se z nich ricinový olej. Po provaření s vodou je jedlý a používá se i v některých kuchyních. Jinak se používá ve farmacii a kosmetice, i v nátěrových hmotách atd. Semena mj. obsahují alkaloid ricinin, což je mimořádně toxická látka, je mnohem jedovatější než nikotin /myslím alkaloid nikotin v čisté formě/. Už požití pár semen je velmi nebezpečné. Ricinin by se dal zneužít ve formě aeroslu při teroristických akcích. Jinak rostlina může vyvolat alergie při dotyku. Je to dekorativní rostlina /2-3 m vysoká/. Pěstuje se běžně jako letnička. Semena dozrají i u nás.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 16.11.2007 16:17

Já si myslím, že to skočec není. Na každém obrázku, co si vygůglíte (zadejte např. ricinus image), má skočec listy nasazené na řapík jiným způsobem, než na zaslaných obrázcích. Co to je, to Vám však nepovím, připomínalo mi to papáju, ale ani to nebude to pravé. Rozmanitost tropických a subtropických rostlin je nezměrná, to si ani nedovedeme představit.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.195 (?), 18.11.2007 20:57
Nemohla by to být nějaká Jatropha?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika