Příspěvky uživatele - 141.225

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řidký „les“ v severo-východní části zahrady, 23.10.2009
Les přeci nemusí být nutně jen jehličnatý. Jeden z nápadů by mohl být vytvořit "jedlý les," tj. nakombinovat dřeviny, které nesou i plody (např. dřín). Jinak sesadit rostliny tak, aby vnziklo stromové, keřové a bylinné patro. Váš nápad se... celý příspěvek >
Jak uchovat topinambury?, 19.10.2009
Dobrý den, já jsem nať ořezala kus nad zemí a na to nastlala vrstvu listí. Z knihy opisuji: Před zimou konce lodyh seřízneme asi 30 cm nad zemí a okolí rostlin dobře nasteleme, půda pak méně promrzá a sklizeň je tak snazší." - Helena Vlašínová,... celý příspěvek >
Asi tykev má to 40 kg. Ví někdo co to je?, 19.10.2009
Dobrý den, jedná se o cuketu (i když s vlastnostmi dýně) odrůdy Giallo di Napoli. Také jsem letos koupila semínka s tím, že je to cuketa a překvapila mně délka výhonů i velikost plodů. Je třeba počítat s tím, že zabere hodně místa a na jedné... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 16.10.2009
Dobrý den, mám velkou radost, že tato diskuse přeci jen pokračuje. Co se týče vytrvalé zeleniny, oblíbila jsem si například fenykl hlíznatý. Dříve jsem ho pěstovala jako jednoletku a až pak jsem se dočetla, že je vytrvalý a při zklizni zkrátka... celý příspěvek >
Záhon bez rytí, 16.10.2009
Dobrý den, pokud nemáte extrémně těžkou půdu, tak to jde. Já používám rycí vidle, zapíchnu do země a zahýbám s nimi. Postupuji asi ve 20 cm rozestupech. Dále lze používat hluboko kořenící zelené hnojení, to půdu také nakypří. A během vegetace... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 14.10.2009
Ach jo, tak já to vzdávám. Opakuji, že tato diskuse neměla být určena k teoretizování o pojmech, co je biozahradničení apod., ale k výměně zkušeností. Stejně špatně dopadla kdysi mnou založená diskuse Broskvoň v biozahradě. Zajímavé je, že u dalších... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 14.10.2009
Škoda, že většina přispěvatelů nerespektuje přání, aby si na tomto vlákně zahrádkáři, kteří hospodaří ekologicky, vyměňovali své zkušenosti. Nic víc, nic míň. Na naší zahrádce takto hospodaříme. Přidávám dobré zkušenosti se společností Gengel... celý příspěvek >
Jak vysokou trávu zvládne vřetenová sekačka?, 7.8.2009
Dobrý den, máme ruční vřetenovou sekačku Brill (Razor Cut) a sekáme většinou jednou týdně, ale někdy i za 14 dní... plocha trávníků je kolem 400 metrů a nemůžeme si jí vynachválit. Máme jí i se sběracím košem a sekání jde snadno, nikde nepřekáží... celý příspěvek >
Co je to za nemoc u mých rajčat, 5.6.2009 Obsahuje fotku
Ještě jsem zapomněla doplnit fotky...
Co je to za nemoc u mých rajčat, 5.6.2009
Dobrý den, na rajčatech se mi letos objevily hnědé flíčky, zprvu jsem doufala, že je to jen popálení od sluníčka, ale po studování obrázků na internetu se obávám, že je to nějaký typ skvrnitosti rajčat. Jedná se o rajčata venku, odrůdy by měly být... celý příspěvek >
Choroba rajčat, 2.6.2009
Uf, dal jste mi naději, že by to nemusela být plíseň... letos totiž máme na zahradě poprvé i brambory a tak se obávám, aby se na rajčata nepřenesla... záhon s bramborami je sice od rajčat dál, ale v tomhle vlhkém počasí... Zdena
Choroba rajčat, 2.6.2009
Dobrý večer, moc prosím o odpověď na předchozí dotaz, zda se jedná o plíseň bramborovou. Jsem z toho poměrně nervózní... Díky, Zdena
O jaký plevel se jedná?, 1.6.2009 Obsahuje fotku
Hezký den, poznal by někdo, o jakou rostliny (plevel) se jedná? Výška je asi 60 cm. Není to nějaký druh pelyňku? Vyrostlo mi to mezi růžemi. Děkuji, Zdena
Choroba rajčat, 1.6.2009 Obsahuje fotku
Hezký den, neumím posoudit, jestli jsou listy našich rajčat spálené od sluníčka nebo je napadla plíseň bramborová (případně jde o jinou variantu). Uměl by mi někdo poradit? Děkuji a přikládám fotky. Zdena
Slimáci, 26.5.2009
Moje zkušenost je taková, že lógr z kávy slimáku vůbec nevadí. Do kompostu dáváme PODy (jednotlivě zabalené porce kávy) z kávovaru (žížaly je milují), nicméně slimáci na nich klidně vegetují také. Takže u nás se sbírá a pak na kole odváží na kraj... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika