Řidký „les“ v severo-východní části zahrady



Kejklířka - (16) - 141.225 (?)
23.10.2009 10:32

Les přeci nemusí být nutně jen jehličnatý. Jeden z nápadů by mohl být vytvořit "jedlý les," tj. nakombinovat dřeviny, které nesou i plody (např. dřín). Jinak sesadit rostliny tak, aby vnziklo stromové, keřové a bylinné patro. Váš nápad se mi každopádně moc líbí, molo by to vypadat moc pěkně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 220.26 (?), 21.10.2009 21:35, zobrazeno: 3758x

Dobrý den,

potřeboval bych poradit ohledně výběru jehličnanů pro svou zahradu. Mám ideu založit řídký „les“ v severo-východní části zahrady.

Několik hodin jsem koukal do internetu, ale nenašel jsem vhodnou dřevinu. Dřeviny, které vytváří v dospělosti dojem lesa dorůstají do výšek nad 10 metrů (mám obavu ohledně vztahů se sousedy). Dřeviny, které dorůstají níže zase nevytváří dojem lesa. Krásné jsou například Modříny (zajímavé by byly v přírodní kombinaci s keři jeřábu), ale to jsou v dospělosti mrakodrapy. Smrky jsem našel buď vysoké nebo zahradního vzhledu. To samé většina dalších jehličnanů.

Potřeboval bych radu někoho zkušeného.

Děkuji. Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.39 (?), 22.10.2009 20:53

Myslím, že by bylo vhodné, kdybychom měli informaci o rozměrech koutu zahrady, kde chcete les vysázet a taky jaký účel má tato výsadba plnit. Tím myslím, zda má vytvořit iluzi řídkého severského lesa, nebo zabránit pohledům sousedů apod.. K volbě rostlin: Mimo standardní druhy vzrůstně rostoucích jehličnanů (tzn. i více než 15 - 20 m) existují celé desítky druhů jehličnanů, které nemusí být větší než 10 m. Mezi nimi jsou druhy, které jsou velmi husté a kompaktní, v podstatě téměř neprůhledné ale i druhy vzdušné, řídčeji ovětvené a tedy nestínící (sousedům). Zkuste se na webu podívat po tzv. čarověnících. Některé z nich nejsou jen několik cm až dm velké, ale jsou mezi nimi i druhy mající několik metrů (namátkou pinus uncinata Tajga, nebo Rejvíz).

Zkuste popřípadě napsat víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kejklířka - (16) - 141.225 (?), 23.10.2009 10:32

Les přeci nemusí být nutně jen jehličnatý. Jeden z nápadů by mohl být vytvořit "jedlý les," tj. nakombinovat dřeviny, které nesou i plody (např. dřín). Jinak sesadit rostliny tak, aby vnziklo stromové, keřové a bylinné patro. Váš nápad se mi každopádně moc líbí, molo by to vypadat moc pěkně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika