Choroba rajčat



Kejklířka - (16) - 141.225 (?)
1.6.2009 19:24

Hezký den,

neumím posoudit, jestli jsou listy našich rajčat spálené od sluníčka nebo je napadla plíseň bramborová (případně jde o jinou variantu). Uměl by mi někdo poradit?

Děkuji a přikládám fotky.

Zdena

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 183.205 (?), 19.5.2009 19:40, zobrazeno: 18820x

Dobrý den,

na listech rajčat se mi jakokdyby začala ztrácet barva. Světlají až do bíla. Nevíte co je to za nemoc a jak na ni? Děkuji za odpovědi.

Suchardová

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 19.5.2009 20:56

Není to choroba. Vysadila jste je ven a jak nejsou zvyklý tak je sluníčko spálilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.205 (?), 20.5.2009 8:28

Říkala jsem si, jestli to není omrzlý, ale teď nemrzlo. tak je to opak. snad to nějak přežijí.

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.172 (?), 20.5.2009 9:36

Dobrý den, také se připojím, pokud ztrácí barvu, jakoby papírkovatěly listy, tak je to ze sluníčka. Já se také připojím o prosbu o radu. Mohou mít už teď rajčata plíseň? Na jednu zahrádku jsem dala keříčková a mají,,ďobaté´´ listy. Takové hnědé flíčky(jak bývají třeba na listech jahod) a i bílé... na druhé zahrádce mám tyčková a ty mají listy do fialova(což je myslím ze zimy) a také flíčky ale jen bílé... poradí prosím někdo, co by to mohlo být? Myslím, že jestli je to fakt plíseň, tak se letos už rajčat nedočkám:(děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 98.74 (?), 20.5.2009 10:28

Můj názor jsem napsala ve vláknu "choroba mých rajčat" nebo tak nějak to znělo. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.26 (?), 23.5.2009 22:26

Nee, bylo tam "mích rajčat".     :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 23.5.2009 22:54

Máte pravdu, bylo tam "mích rajčat", ale přesto v tom nevidím žádný problém. Někdo ovládá dobře český jazyk, někdo matematiku, někdo motorovou pilu, jiný hru na housle. Za prioritní zde na fóru považuji dotazy, odpovědi či připomínky, které souvisí s tématy. Zkuste taky občas velkomyslně přehlédnout některé nedostatky v pravopisu. A neberte to, prosím, nijak osobně, v poslední době se na horší pravopis znovu častěji poukazuje a už jsme to zde vícekrát probírali, že to není nezbytně nutné. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 24.5.2009 22:58

Kdysi na průmyslovce jsme měli velice přísnou paní profesorku na češtinu a přes to, že jsem s ní různě "válčil" něco to ve mně zanechalo. A sice když vidím záměnu I-Y jaksi mně to píchne, ale komentovat to pisateli bych považoval za neslušné. I tak v zápalu vyjádřit odbornou pěstitelskou myšlenku se může stát i mně, že ta písmenka přehodím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kejklířka - (16) - 141.225 (?), 1.6.2009 19:24

Hezký den,

neumím posoudit, jestli jsou listy našich rajčat spálené od sluníčka nebo je napadla plíseň bramborová (případně jde o jinou variantu). Uměl by mi někdo poradit?

Děkuji a přikládám fotky.

Zdena

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kejklířka - (16) - 141.225 (?), 2.6.2009 19:04

Dobrý večer,

moc prosím o odpověď na předchozí dotaz, zda se jedná o plíseň bramborovou. Jsem z toho poměrně nervózní...

Díky,

Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika