Choroba rajčat



Kejklířka - (16) - 141.225 (?)
2.6.2009 19:04

Dobrý večer,

moc prosím o odpověď na předchozí dotaz, zda se jedná o plíseň bramborovou. Jsem z toho poměrně nervózní...

Díky,

Zdena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 183.205 (?), 19.5.2009 19:40, zobrazeno: 18818x

Dobrý den,

na listech rajčat se mi jakokdyby začala ztrácet barva. Světlají až do bíla. Nevíte co je to za nemoc a jak na ni? Děkuji za odpovědi.

Suchardová

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 19.5.2009 20:56

Není to choroba. Vysadila jste je ven a jak nejsou zvyklý tak je sluníčko spálilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.205 (?), 20.5.2009 8:28

Říkala jsem si, jestli to není omrzlý, ale teď nemrzlo. tak je to opak. snad to nějak přežijí.

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.172 (?), 20.5.2009 9:36

Dobrý den, také se připojím, pokud ztrácí barvu, jakoby papírkovatěly listy, tak je to ze sluníčka. Já se také připojím o prosbu o radu. Mohou mít už teď rajčata plíseň? Na jednu zahrádku jsem dala keříčková a mají,,ďobaté´´ listy. Takové hnědé flíčky(jak bývají třeba na listech jahod) a i bílé... na druhé zahrádce mám tyčková a ty mají listy do fialova(což je myslím ze zimy) a také flíčky ale jen bílé... poradí prosím někdo, co by to mohlo být? Myslím, že jestli je to fakt plíseň, tak se letos už rajčat nedočkám:(děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 98.74 (?), 20.5.2009 10:28

Můj názor jsem napsala ve vláknu "choroba mých rajčat" nebo tak nějak to znělo. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.26 (?), 23.5.2009 22:26

Nee, bylo tam "mích rajčat".     :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 23.5.2009 22:54

Máte pravdu, bylo tam "mích rajčat", ale přesto v tom nevidím žádný problém. Někdo ovládá dobře český jazyk, někdo matematiku, někdo motorovou pilu, jiný hru na housle. Za prioritní zde na fóru považuji dotazy, odpovědi či připomínky, které souvisí s tématy. Zkuste taky občas velkomyslně přehlédnout některé nedostatky v pravopisu. A neberte to, prosím, nijak osobně, v poslední době se na horší pravopis znovu častěji poukazuje a už jsme to zde vícekrát probírali, že to není nezbytně nutné. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 24.5.2009 22:58

Kdysi na průmyslovce jsme měli velice přísnou paní profesorku na češtinu a přes to, že jsem s ní různě "válčil" něco to ve mně zanechalo. A sice když vidím záměnu I-Y jaksi mně to píchne, ale komentovat to pisateli bych považoval za neslušné. I tak v zápalu vyjádřit odbornou pěstitelskou myšlenku se může stát i mně, že ta písmenka přehodím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kejklířka - (16) - 141.225 (?), 1.6.2009 19:24

Hezký den,

neumím posoudit, jestli jsou listy našich rajčat spálené od sluníčka nebo je napadla plíseň bramborová (případně jde o jinou variantu). Uměl by mi někdo poradit?

Děkuji a přikládám fotky.

Zdena

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kejklířka - (16) - 141.225 (?), 2.6.2009 19:04

Dobrý večer,

moc prosím o odpověď na předchozí dotaz, zda se jedná o plíseň bramborovou. Jsem z toho poměrně nervózní...

Díky,

Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika