Vistérie - Kdy a jak stříhat?



kabarova - (3) - 160.163 (?)
29.4.2018 17:48

Dobrý den,

chtěla jsem požádat o radu ohledně stříhání Vistérie. Spoustu článků jsem přečetla, ale přiznám se, že si nevím rady kde správně střihnout. Koupila jsem Vistérii již s poupaty a ráda bych, aby i příští rok kvetla. Vyfotila jsem část s poupaty a prosím o radu, kde po odkvětu střihnout, abych ji neuškodila a zárověň, aby kvetla. Je možné, aby kvetla dvakrát do roka? Bohužel nemám visačku s označením druhu. 

Budu ráda za jakékoliv rady ohledně stříhání i na jaře, v létě či na podzim. 

Velké díky. J.K.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

kabarova - (3) - 160.163 (?), 29.4.2018 17:48, zobrazeno: 4016x

Dobrý den,

chtěla jsem požádat o radu ohledně stříhání Vistérie. Spoustu článků jsem přečetla, ale přiznám se, že si nevím rady kde správně střihnout. Koupila jsem Vistérii již s poupaty a ráda bych, aby i příští rok kvetla. Vyfotila jsem část s poupaty a prosím o radu, kde po odkvětu střihnout, abych ji neuškodila a zárověň, aby kvetla. Je možné, aby kvetla dvakrát do roka? Bohužel nemám visačku s označením druhu. 

Budu ráda za jakékoliv rady ohledně stříhání i na jaře, v létě či na podzim. 

Velké díky. J.K.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kabarova - (3) - 160.163 (?), 11.5.2018 23:51
Vzhledem tomu, že mi nikdo bohužel neporadil ohledně stříhání, vydala jsem se do zahradnictví, abych našla odpověď sama. Možná některým pomůžu se stejným problémem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kabarova - (3) - 160.163 (?), 5.6.2018 23:26
Vistérie právě odkvetla. Ke stříhání jsem se ještě neodhodlala a udělala jsem snad dobře. Už jde vidět, že se začaly tvořit další poupata a pravděpodobně zase pokvete. Poupat je mnohem více než v předchozím květu. Podle informací od pěstitelů bych ji měla ostříhat po odkvětu a zajistit násadu nových poupat. Tím bych ovšem o vše přišla. Nechávám tedy Vistérii žít svým životem bez mého zásahu a už teď se těším jak pokvete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika