Valentýnka phalenopsis



Stránky: 1,  2,  3   
BlankaG - (2) 
15.2.2005 12:13, zobrazeno: 35452x
Dobrý den,
požádala bych vás o radu při pěstování mého nového přírůstku se jménem phalenopsis. Potřebovala bych poradit něco ohledne případného přesazení (zemina?!), hnojení (zálivkou, jak často?) a umístění v bytě. V tuto chvíli si vysloužila své čestné místo v polostínu, mimo průvat a blízko tepla. Prozatím jsem ji pouze orosila, ale nezalila, abych neudělala nějakou skopičinu.

Byl by jste někdo tak laskav a poradil zahradnici amatérce?!

Děkuji a přeji hezký den,

Blanka



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 15.2.2005 19:09
Phalenopsis je nejlepší odrůda na pěstování doma. Mám v kanceláři
8 druhů a kvetou stále, každá má tzv.oddech jen 14 dní až měsíc. Žádnou velkou potřebu nemají (důležité je, jak kvalitní je rostlina již zakoupená).Mám je na parapetu, skla jsou však s fólií proti slunci a jen
jednou týdně je proleji vlažnou vodou, aby měly i plné misky,odkud
nasávají celý týden.
Myslím si, že kropení a jiné "obstrukce" jsou zbytečné, lepší je nechat
je na světle (vždycky se květy točí za světlem a sluncem).
Co chtějí ale nejvíc je láska a obdiv (povídám si s nimi jak je to jen
možné). Věřte mi, že mi je závidějí všíchni spolupracovníci. Mám i
1 střevičník s květy o průměru 15 cm a 2 dendrobia, všem se tu daří.
Jenom tu vůbec nekvete cymbidium a proto již nové nekupuji.
Věřím, že jsem Vám poradila dostatečně.S pozdravem Alena.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
BlankaG - (2), 16.2.2005 11:23
Dobrý den, Aleno,

mnohokrát děkuji za informaci, která mi určitě pomohla. Jen bych se vás ještě s dovolením zeptala na přesazení. Prozatím vegetuje v rašeliništy bez zeminy tak jak jsem ji dostala. Měla bych ji koupit nějakou zeminu? A hnojeni, maji radi nebo vyzaduji nejake hnojivo? Ktere?
Dekuji vam mnohokrat za rady!;-) Mohla bych se na oplatku revanzovat radami pri chovu psouna prerioveho, ale to je zase uplne jina kategorie;-))

Hezky den,

Blanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.166 (?), 26.4.2006 19:37

Svůj první phalenopsis jsem si koupila před 10 lety. Ráda bych se s Vámi podělila o své zkušenosti. Souhlasím s předchozím příspěvkem, jen s tím zaléváním bych byla daleko opatrnější. Já zalévám tak 1 x za 14 dní, týdně pouze v horkých letních dnech. Dejte si pozor ať nenalejete vodu dostředu rostliny odkud rostou nové listy, protože rostlina potom často neroste a uhnije. Z tohoto důvodu je ani nerosím. Hlínu kupuji pro orchideje (OBI) a přidávám do ní nakrájené kosky molitanu cca 1x1 cm, aby byla dobře provzdušněna. Hnojím cca 1xměsíčně tekutým hnojivem na orchideje. Tyčinky nedoporučuji zasolují půdu. Největší pozor si musíte dát na slunce. Orchideje chtějí hodně světla, ale přímé slunce je spálí. Mám je na parapetu, ale slunce na ně svítí jen brzo ráno. Jinak jsou to velmi vděčné krasavice a všichni známí je obdivují. Přeji mnoho úspěchů. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.54 (?), 15.7.2007 19:50
Dobrý den, můžete mi někdo poradit, kde, nebo na jakých stránkách bych našla fotky nejrůznejších orchideí? Dekuji Šárka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.166 (?), 26.4.2006 19:41
Cymbidie pěstuji rovněž a mohu jen poradit - po mrazících na chráněné místo bez děště a přímého slunce. Nechávám je na balkoně krytém převislou střechou na severní stěně domu až do října.  Před prvními mrazíky je dávám do pokoje. Na vánoce zaručeně krásně kvetou a teprve v těchto dnech odkvétají. Snad Vám tato rada pomůže Lída
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.130 (?), 8.5.2006 15:02
Prosím o radu co mám dělat až květy Phalenopsis  odkvetou -co s tím stonkem mám ho ustříhnout. Děkuji Ivan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.52 (?), 1.6.2006 13:13
Stonek můžete zkrátit nad třetím očkem, nebo nechat být tak jak je, rostlina vyrazí z některého očka nový květní stvol a pokvete znovu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.41 (?), 4.7.2006 11:57

Zdravím všechny! Co mám dělat když mi po odkvětu ty výhonky uschnuly? Bojím se že už mi nepokvete :( Jinak rostlina vypadá  pěkně. Předem díky za odpověď. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.13 (?), 3.8.2006 14:18

Dobrý den,

dostala jsem Phalenopsis vydržela měsíc krásná a po posledních dvou velkých zálivkách mi uschly všechny květy.Prosím poradtě jak ji mohu ještě zachránit jeli to možné.Ihned jjem přestala zalévat. Půda se zdá být suchá, ale já nemám odvahu ji znovu zalét. Předem děkuji za pomoc Linda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika