Přísavník



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Badulka - (15) - 241.113 (?) 
27.3.2008 14:07, zobrazeno: 83343x

Zdravím, po dobré radě o živém plotu Vás požádám ještě o jednu radu :)

Severní zeď, půda nic moc :(Který přísavník?

(škoda že tady není inzerce:()

zeď
zeď
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 1.4.2008 13:06

Dobrý den také jsem na severní stranu zdi vysadila přísavník trojlaločný, pne se po stodole, je dost vysoká, ale na tu zídku bych to asi zvážila sousedi mají blýzko stromy a mohlo by se to neovladatelně rozrůst, aby z toho nakonec nevznikl jeden veliký chumel zeleně, sice je obrázek malý, ale zdá se že zídka je relativně v dobrém stavu a může vám tak docela pěkně doplnit zahradu o tento prvek, já osobně bach k ní zasadila pnoucí růže při sázení bych pod ně přidala konský hnůj, také by se dali i kombinovat s plaménkem.Já osobně přísavník nedoporučuji.Záleží jen na vás.Mějte se hezky Helena na pravé straně zdi se pne přísavník pětilistý...psí víno  a ten je dosti bujný, druhý ten zelenší je trojlaločný koupila jsem ho v zahradnictví a je daleko více zvladatelný.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.73 (?), 2.4.2008 9:08

Zkoušel jste někdo množit přísavník trojlaločný? Před měsícem jsem si nastříhala větvičky, mám je ve vodě a začínají se na nich tvořit takové bílé chomáčky ale kořínky zatím žádné. Bude z toho něco? Díky D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 2.4.2008 9:33

Dobrý den, jen krátce zareaguji. Tento loubinec zahradníci množí roubováním na loubinec pětiprstý a to dokonce na nezakořeněný řízek. Nejdřív nařízkovat, potom naroubovat a potom napíchat do substrátu. Loubinec pětilistý zakoření v pohodě. Dělal jsem to tak běžně. U toho Vašeho si jistý opravdu nejsem, ale může se to podařit. I když si spíš myslím, že je to známka nějaké hniloby. Ať Vám to roste přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 2.4.2008 11:09

Dobrý den, já přísavník trojlaločný začínám množit už na podzim, nařezané větvičky napíchám do země a zakryji 5L sklenicí a nechám až do jara udělala jsem to předloni ty rostlinky se už úspěšně plazí po zdi a ty co jsem sázela loni tak ty už mají pod sklem pupeny tak až pominou noční mrazy sklenice odendám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mandelik - (7) - 137.247 (?), 4.10.2019 12:01

Letos si kupuji loubinec krátkostopečný. Naprosto mě uchvátil exemplář v botanické zahradě v Olomouci. Na konstrukci vytvořil elegantní porost a do dálky modře září svými exotickými plody. Je prý velmi vitální a v poslední době se používá jako alternativa k psímu vínu. Jsou i různé variety s dekorativně vykrajovanými listy, nebo odrůda s listy bíle žíhanými. Nádherný zástupce této rodiny.

Ampelopsis brevipedunculata
Ampelopsis brevipedunculata



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 100.84 (?), 6.7.2013 19:09

To jest Blasticela, nebo tak nějak se to jmenuje a myslim že by se z toho měli tvořit kořínky ale záleží na podmínkách a stavu vody aby nezahnívala a podobně :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Badulka - (15) - 241.113 (?), 2.4.2008 20:44

Dobrý večer, děkuji za odpověď.Růže pro mě nejsou :(Mám pod okny divokou růži a nepřála bych Vám vidět roční účet za veterináře :) Zhnisané trny v kožíšku dělají divy :(Krom toho mám malé dítě a tato zahrada bude tak nějak pro něj :) Vaše stodola se mi opravdu líbí a utvrdila mě v tom že přísavníky jsou dobrá volba . "Obtěžování" sousedů nehrozí protože je tam jen chata a hlavně s nůžkama to docela umím :). Bude tam "přemostění" přes pletivo na psím kotci a pokračování na náš dům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.201 (?), 3.4.2008 9:30

Tak držím palce at máte zahrádku svých snů. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.5 (?), 10.7.2008 11:55

Dobrý den mám dotaz. Velice se nám líbí přísavník trojcípý. Chtěli bychom jej vysadit tak, aby se pnul po staré stavební buňce. Buňku je však nutné z venkovní strany opravit. Přemýšleli jsme o plastových obkladových panelech, ale nejsme si jisti, jestli se přísavník na tomto materiálu udrží. Nemáte s tím někdo zkušenost? Případně bychom byli vděčni za radu, jakým materiálem buňku opravit, aby se přísavník mohl bezpečně přisávat. Díky moc za odpověď.   Jindra Bulín     jindrichbulin@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika