Jakou popínavku vybrat?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 71.148 (?) 
22.2.2013 8:39

Podražec je menší,  působí ušlechtileji, má zajímavé, ale nenápadné květy, sám se otáčí kolem opory. Prvních pár let moc rychle neroste.

Přísavník roste rychle, v dospělosti až obří velikosti, květy nenápadné, na podzim bobulovité černé plody. Dok᨞e se pnout po čemkoli, má přísavné terčíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
denderenda - (12) - 179.218 (?), 22.2.2013 9:36

Děkuji Vám, tedy, pokud jsem to správně pochopila, podražec je ovíjivý a ne příčepivý, takže např. po palubkách se pnout nebude, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 71.148 (?), 22.2.2013 11:38

Přesně tak, na palubovkách by musel mít nějakou mřížku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 22.2.2013 13:29

No, vzhledem k stínu bych volila spíš popínavou hortenzii, když se jí daří, roste poměrně rychle, nebo břečťan. Ostatní Vám, obávám se, bude vyholovat a snažit se dostat za sluncem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
denderenda - (12) - 179.218 (?), 23.2.2013 9:16

když ten břečťan tak pomalu roste ;). Mám ho tam, ale to bude tak na 7 let. Hortenzku už mám objednanou hned na dvě místa, snad se jim bude u nás líbit. Myslíte, že ji časem unese i drátěný plot, až zmohutní, nebo je to čistě záležitost na bytelnější stavby?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 23.2.2013 11:33

Hortenzie taky zmohutní a vytvoří si vlastní kmen. Nevím ale, zda se jí bude chtít lézt po drátěnce, ona má radši pevný podklad, není ovíjivá, má takové jemňounké příčepivé kořínky, ideální je tedy nějaká hrubá zeď. Pokud jí nemůžete poskytnout nic jiného než drátěnku, obávám se, že jí budete muset dost pomáhat. S tím nemám zkušenosti, bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.194 (?), 23.2.2013 12:39

Pokud chcete něco, co rychle roste a samo se drží, tak přísavník, ale také jsou pěkné zimolezy, mám několik druhů a některé jsou i stálezelené a pěkně kvetou a voní, musí se ale po něčem pnout, samy se jen ovíjí. Ještě jsem měla klanoprašku, je podobná popínavé hortenzii, ale moc nerostla a při loňských mrazech mi vymrzla. 

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 23.2.2013 13:01

Zimolez je úžasný, také je miluju, chce ale maximálně polostín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
denderenda - (12) - 179.218 (?), 25.2.2013 8:44

mám žlutou a růžovou loniceru, ale dala jsem je na plné slunce, myslela jsem, že stín nesnesou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 25.2.2013 10:55

Však ano, plné slunce je ale ok, maximálně polostín. Nemají rády stín. Jižní strana je tedy ideál! Ať se jim daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika