Čím nechat porůst plot?



Stránky: 1,  2   
axyka - (2) - 164.98 (?) 
21.4.2010 15:09, zobrazeno: 20138x

Dobrý den! Obracím se na vás všechny zkušenější o radu... Potřebovala bych nechat porůst plot (klasické pletivo) nějakou popínavkou. Délka plotu je cca 30m a je to z důvodu naprostého zamezení pohledu k sousedům-k sousedům je velice nevzheldný pohled :-( U plotu má malý syn pískoviště, tak aby na rostlinách nebylo moc vos a podobně. A samozřejmě aby rostlina byla rychle rostoucí... stanoviště je slunné. A také v jakém rozestupu rostlinky sázet! předem velicě děkuji za každou radu či typ!!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 178.235 (?), 21.4.2010 20:03

Plot je Váš? Pak navrhuji zelenou umělohmotnou síť + přísavník pětilistý -"psí víno"(naroste do roku) a stačí velmi málo sazenic (6 ks).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jan F - (19) - 254.67 (?), 21.4.2010 21:36

U psího vína doporučuju nešetřit se zalejvánim.

Když je stále vlhká půda tak to víno roste skoro před očima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
axyka - (2) - 164.98 (?), 22.4.2010 12:59

Všem děkuji za typy a rady! Bohužel plot náš není, ale říkala jsem si, že bych se se sousedy mohla domluvit, že to nechám porůst... V případě, že by na můj návrh nepřistopily, co byste radily? Myslím jakou rostlinu (tedy nepopínavou) volit aby byla hustě rostoucí a hlavně RYCHLE rostoucí???Když by existovalo i něco proti hluku, tak jsem první, kdo to zasadí :-) Bohužel někdy si sousedy nevybíráme, ale to co máme my opravdu stojí ZA TO :-( Prosím NE thůje. Jsem "zahrádkář" začátečník, ale nikdy bych tomu nevěřila, jak mě to chytne :-) Ještě zdůrazním tu jižní orienataci slunce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 22.4.2010 15:30

Prikláňam sa väčšinou k úžitkovým rastlinám, takže Vám poradím vysadiť buď "samonosné" kríky (ríbezle, egreše, maliny, čučoriedky... z menej známych ale zaujímavých spomeniem napr. drieň, zemolez, muchovník, rakytník), alebo natiahnuť drôtenku, a vysadiť plazivé/popínavé rastliny (napr. černice, jostu, vinič, alebo už spomínané kiwi).

Na jeseň som riešil podobný problém, potreboval som oddeliť záhradu, tak som natiahol vedenie o 3 drôtoch (60, 120, 180) cm, a vysadil som 50 m ovocný živý plot zo spomínaného drobného ovocia. Pomedzi to som na jar nasial hrášok, na vyplnenie miesta, kým sa kríky rozrastú :-)

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.62 (?), 25.4.2010 8:49

Problej je v tom, ze tie uzitkove rastliny budu uzitocne aj pre suseda, pripadne pre okoloiducich od cesty  - to nie kazdy chce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.250 (?), 12.4.2012 21:31

Dobrý den, plánujeme také vysadit jedlý živý plot, na jedné straně z popínavek a na druhé ze samonosných rostlin. V jakých rozestupech jste prosím jednotlivé druhy sázel? Děkuji, Katka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 25.4.2010 9:25

Pokud plot nevlastníte, nemůžete ho ani nechat něčím porůstat.Udělejte si drátěnku na svém pozemku a pak ji nechte porůst např. tím vínem.A budete mít i užitek.Vhodných odrůd je mnoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.39 (?), 14.5.2010 8:33

psí víno je krásně, zvláště na podzim je nádherně zbarvené. Ovšem moje zkušenost je, že pořádný růst začně až tak třetím rokem. To je mimochodem časté u mnoha rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 40.39 (?), 21.4.2010 21:20

Odporúčam kiwi - napr. Actinidia arguta. Okrem porastenia plotu prinesie aj úžitok - chutné plody.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika