brslen



Stránky: 1,  2   
allinka - (2) 
25.7.2007 12:54, zobrazeno: 28134x

Dobrý den,

mohl by mi prosím někdo  poradit, jak mám rozmnožit brslen.  Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 35.87 (?), 25.7.2007 12:58
Já jsem si našel místo na kraji lesa kde brslen roste, a tam jsem si vyryl odnože, brslen tvoří dost odnoží. Zakořenily všechny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
allinka - (2), 25.7.2007 13:06

Já mám od kamarádky nastříhané větvičky panašovaného brslenu a  zajímalo by mne, jestli jde zasadit, aby zakořenil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ms.majda - (28), 27.7.2007 22:18

Můžete ho zkusit nařízkovat. Ze spodní poloviny větvičky odstraňte listy, namočte do stimulátoru a zapíchněte do hlíny. Řízkovance pak umístit nejlépe pod sklo či folii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.113 (?), 2.10.2008 13:12

Nevíte náhodou někdo, jak se brslen sází? Rozmnožit ho je lehké - jen ufiknout větvičku a dát do vody s hnojivem než se rozkoření. Mám ale pro jistotu objednané sazeničky a zahradnictví není schopno mi poskytnout návod na to, jak daleko od sebe mám brslen ( Euonymus fortunei Emerald n´Gold) nasázet, aby z toho byl živý plot a jak hluboko mám sazeničky zahrabat, aby vůbec vzešly :o(Díky za rady Sarah

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.194 (?), 2.10.2008 14:10

Dobrý den Sarah,

Tak z rostlin, které popisujete budete mít spíš lemování kolem nějakého záhonu, protože bez možností opory vyroste tak max. 40cm do výšky. Ale taky dobrý. Nicméně to nebude živý plot o výšce dospělého člověka. Sázím tyto rostliny na 50cm od sebe v řadě a hloubku budete mít již určenou kořenovým krčkem, což je místo, které bylo při pěstování v okrasné školce nad zemí. Nasadíte do stejné hloubky. Předpokládám, že sazenice budou pěstovány v nějakém kontejneru. Tak ať se Vám daří přeje Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.113 (?), 6.10.2008 9:27

Děkuji Vám za radu Stanislawe. Brslen oporu mít bude v podobě klasického drátěného plotu, takže by se snad mohl vyšplhat do výšky jednoho metru, že? Měla bych ho nechat jen tak růst, nebo jej zastřihávat, aby se mi rozvětvil? S kamarádkami se na tom nemohu shodnout - jedna tvrdí, že je to jako bych zastříhávala břečťan a druhá zas tvrdí, že bez střihání to bude jen pár proutků. Jaké s tím máte zkušenosti Vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 6.10.2008 12:38

Dobrý den Sarah. No, zkušenosti zřejmě mít budu, mě okrasné zahrady živí. Myslím si, že se Vám Euonymus fortunei po drátěném plotu přeci jen vyšplhá, i když to není klasická zeď. Co se týká zastřihávání, já bych ho na jaře příštího roku poměrně razantně zastřihnul, protože Vám spolehlivě obrazí. V tomto tyto rostliny nezklamou. Taky si myslím, že čas od času dojde k jeho namrznutí, což je svým způsobem taky zastřihnutí, takže potom opět pěkně obrůstá. Jako zahradníka mě ovšem spíše zajímá, proč jej chcete je do výšky 1 metr, když bude u drátěného plotu? To ten plot má taky výšku jen 1 metr? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.113 (?), 6.10.2008 13:09

Dobrý den Stanislawe. Výška jednoho metru je dána tím, aby bylo přes plot pohodlně vidět na silnici. Zahrada je na samotě, takže plot je pouze okrasný a není nutné, aby bránil ve výhledu. Naopak je žádoucí, aby nebyl příliš vysoký a já měla neteřinku na očích, když si bude na silnici kreslit křídami atp. Mnohokrát děkuji za rady, jsou velmi přínosné. Určitě se podle nich zařídím. Sarah

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.24 (?), 1.5.2012 19:12

Dobry den, já jsem se snažila rozmnožit brslen ale ani se mi to nepodařilo po 2 měsících, přesně tak jak tam pisete jsem ho rozmnožila ale měla jsem ho ještě nechat tak? Neboť vázné nevím. prosim mohli byste mi poradit?

Bršlen
Bršlen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika