Příspěvky uživatele - ms.majda

Poškození jablek, 8.10.2008 Obsahuje fotku
Dobrý den, nevíte prosím někdo, co by mohlo způsobovat takovéto poškození jablek? Je to odrůda Ontario, naroubovaná na jiném stromě. Děkuji.
"Nemocný" přísavník, 6.7.2008 Obsahuje fotku
Dobrý den, nemá někdo zkušenosti s touto chorobou? List přísavníku je zespodu pokryt drobnými kuličkami, které jdou velmi dobře odloupnout. Nejdříve jsou zelené, pak zčernají. Zvrchu je na listu žlutozelená mozaika. List postupně zaschne a opadne a... celý příspěvek >
Je to palma?, 6.7.2008
Dobrý den, palma to není. Je to kultivar dracény (Dracaena). Nenáročná pokojová rostlina, potřebuje světlé stanoviště ale ne přímé slunce, přes léto ji můžete mít i venku, ale je lepší ji pomalu zvykat na venkovní prostředí a i... celý příspěvek >
jarovizace kedlubny, 29.3.2008
Dobrý den, nevíte někdo jaká je jarovizační teplota pro kedlubny?
Roubování okurek, 29.3.2008
Dobrý den, poradí někdo postup pro roubování okurek?
Jahody popínavé, 28.3.2008
Popínavé jahody jsou jen klamavá reklama. Jahoda se sama po ničem pnout nebude, museli byste ji vyvazovat, ale nevím, jaký smysl by to mělo.
Co s orchidejí?, 30.11.2007
Děkuji všem za rady. Teď momentálně se nové rostlinky chystají na květ, tak až odkvetou, zkusím je oddělit.
Jak se jmenuje?, 31.10.2007 Obsahuje fotku
Neví někdo jak se jmenuje tento keřík? Listy jsou dužnaté, střídavé. Zajímavé jsou hlavně pupeny.
Co s orchidejí?, 31.10.2007
Děkuji za odpovědi. Ale asi jsem se špatně vyjádřila. Nehledám informace o pěstování. Spíš by mně zajímalo, jestli měl někdo podobný problém a jak ho řešil. Z původní rostliny, poté co odkvetla, vyrostla nová rostlina s vlastními kořeny. Takže to... celý příspěvek >
Co s orchidejí?, 29.10.2007 Obsahuje fotku
Koupila jsem tuto orchidej (bohužel už nevím jak se jmenuje), jako kvetoucí. Po odkvětu se s ní dlouho nic nedělo, teď  vyhnala "druhé patro", které má v této době zase na květ. Co s ní dál? Pokusit se nové rostliny oddělit?
Vřesovec Erica - přežije zimu na zahradě v 600 m.n.m.?, 9.10.2007
Jestli to nebude tím, že Erica gracilis není schopná přečkat naši zimu. Používá se pouze jako dekorace.
Psí víno, 9.10.2007
Ochutnávání plodů přísavníků vede k žaludečním potížím. Psali někde na internetu. Tak bych to radši nezkoušela.
samočistění balkonovek, 8.8.2007
Zkuste Vějířovku - Scaevola saligna. Kvete neúnavně až do zámrazu. Květy se tvoří z paždí listů, takže pořád narůstají nové a odpadá odstraňovaní odkvetlých.
Orlíček, 7.8.2007
Pokud nechcete, aby se vám orlíček vysemenil, stačí po odkvětu odstřihnout semeníky. Ty se dají sušit a používají se v suchých vazbách. Já mám na zahradě spoustu bílých orlíčků - takže provádím nemilosrdnou selekci - který je bílý tak jde ven. teď... celý příspěvek >
trvalky a mulčovací kůra, 7.8.2007
Folie, či spíše tkaná či netkaná textilie, se dává na záhony všude tam, kde nechceme, aby rostl plevel. Kůra kryje folii a zároveň drží vlhkost. Takže bych se nebála ji použít i u trvalek. Jen vrstva kůry by měla být menší, aby rostliny nebyly... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika