Ako ostrihať popínavý Clemantis?



Stránky: 1,  2   
tajana - (2) - 212.125 (?) 
23.2.2011 13:46, zobrazeno: 13174x

Ako mám ostrihať popínavý Clemantis? Na jeseň som s ním nič nerobila. Výhonky sú veľmi dlhé. Dik.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 3.92 (?), 23.2.2011 18:40

Klematisy se dělí podle stříhání do tří skupin, napište odrůdu. S pozdravem Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 23.2.2011 19:37

Poku nevíte přímo název odrůdy, tak alespoň ve kterou dobu kvete. L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.4 (?), 13.5.2011 22:53

Dobrý den, i já bych potřebovala poradit zda a kdy stříhat. Zakoupila jsem Clematis "Pafar" Patricia ann Fretwell. kvete V-VII, VIII-IX.  Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 13.5.2011 23:30

Klematisy se všeobecně první rok po výsadbě seřezávají na cca 25cm - zesílí a rozvětví se. Dál se pak stříhají podle doby kvetení.

Váš klematis má jarní květy plné, druhé koncem léta jednoduché.  Stříhá se koncem podzimu :  slabé a suché výhony odstranit, ostatní na koncích zkrátit cca o 20cm.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.105 (?), 12.6.2011 19:17

Dobrý den, koupila jsem si clematis Hagley Hybrid, ale nevím kdy a jak ho stříhat. je mlaďounký a má pouze 1 výhonek cca 40cm. Druhý je cca 1m vysoký a má 2 šlahounky, koupila jsem ho s s dvěma poupaty a už se i krásně otevřel. Kořeny mají oba hodně veliké a silné. Chtěla bych aby byli krásně košatý a plazili se po pergole. Nevím zda nepotřeují nějaké speciální hnojivo či zem. Jaké má roční přírůsky atd... Děkuji za jakoukoli radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.130 (?), 13.6.2011 0:43

Klematisy se sází mírně šikmo do země tak, aby byly asi o 5cm hlouběji než předtím. Jáma má být široká i hluboká 40cm, zem vylepšit rašelinou a kompostem. Pokud je zem těžká, dát dolů drenáž. Ten váš dorůstá 3m, roste středně rychle. Víc než plné slunce mu vyhovuje polostín, lépe se vybarvuje. V každém případě musí mít všechny plaménky zastíněné kořeny třeba nízkou trvalkou. Ohledně řezu patří do třetí skupiny (kvete v létě na nových výhonech), takže se každoročně brzy zjara má zkracovat asi na 20cm od země.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
amazonka01 - (29) - 242.175 (?), 13.6.2011 14:06
Vše OK, jen to vylepšování rašelinou raději nee. Clematis je vápnomilná rostlina, takže místo rašeliny raději ke kořenům třeba starou omítku, nebo dolomitický vápenec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.139 (?), 14.6.2011 23:21

to je fajn, že jste poradilaprotože mám obyčejný modrý a ten nestříhám a roste pořád krásně, ale koupila jsem velkokvětý vínový, měl 4 květy, ale jěště nasazuje, takže na podzim ho přistřihnout, že jo?

clematic
clematic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 23.10.2011 16:12

Mám plnokvětý clematis nasazený letos na jaro.Nevím přesně kdy začal kvést, ale nějak začátkem léta a kvete doposud.Mám ho nějak sestříhnout na zimu nebo nechat tak?Není vysoký, má snad metr.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika