Příspěvky uživatele - amazonka01

Lišejník po "padesáté", 26.3.2016
Sice to už asi nemá moc cenu, ale: 1. špatný stav stromu = nulové přírustky, suché větve (víc ted nějsem schopná poznat a víc jsem taky nepopisovala) 2. netuším, co se se stromy v posledních letech dělalo, ale určitě se nehnojily, neřezaly a... celý příspěvek >
Lišejník po "padesáté", 23.3.2016
Bingo, nejsou, protože ten strom nepřirůstaí a když, tak minimálně. Nicméně, jsou to konce větviček, nic dalšího už nepokračuje, takže mladé budou. Leč pokryté lišejníkem, takže se nedá ani poznat, která je živá a která ne.
Lišejník po "padesáté", 23.3.2016
Děkuji, ano, přesně na to se chystám. Jen tedy sadem bych to nenazývala :D No, a až mi nekdo poradí, jak dostat lišejník z koncců vetviček, tak ho snad i očistím 
Lišejník po "padesáté", 23.3.2016
Jasným odpovědím rozumím, jen jaksi nejsou na mé otázky :D, tedy kromě dvou názorů, jeden tvrdí že je možné, že za to mohou lišejníky, druhý že ne, takže si mám hodit korunou.  Jo a díky za tip, evidentně nechcete rozumět zcela jasným... celý příspěvek >
Lišejník po "padesáté", 23.3.2016
No, to co je v pozadí, je už vedlejší pozemek, tam fakr planýrovat nebudu. Jabloně jsou tam 2, jedna na pokácení a o druhou chci bojovat. Je mladá, není stoletá :)
Lišejník po "padesáté", 23.3.2016
Zkuste číst celou debatu, lišejník je uplně všude, a s kartáčem na konce větviček fakt nepujdu :)
Lišejník po "padesáté", 22.3.2016
Ta věta má pokračování :)  ....s výjimkou těch případů, kdy lišejníky se rozrostou i na zcela mladých větévkách a přispívají, porušujíce jejich kůru, k jejich odumírání a zasychání... a co se týká lokajity, jižní svah (takže dosti slunce... celý příspěvek >
Lišejník po "padesáté", 22.3.2016
OK, beru, ale myslím, že si moc nerozumíme. Tak znovu :) Ptám se na to, zda může lišejník vyskytující se ve větší míře poškodit strom? Ptám se na to, zda se dá strom takhle obalený lišejníkem zachránit postřikem, výživou, případně... celý příspěvek >
Lišejník po "padesáté", 22.3.2016
na tom toho moc neuvidíte :) a jestli to má být test, zda poznám stáří, tak ne, nepoznám, mám tu dokumentaci (fotky) s datem - před sedmi lety, kdy to bylo vyfoceno jako mládata ještě s oporou :)
Lišejník po "padesáté", 22.3.2016
Ha, díky moc, což tedy potvrzuje moje podezření, že lišejníky v téhle míře jsou pro strom minimálně škodlivé, pokud ne přímo vražedné.
Lišejník po "padesáté", 22.3.2016
To jsou mladé, cca 10 let sázené stromy, jedna jablon je mrtvá uplně a druhá k tomu nemá daleko. To, co je nafocené jsou konce větví, tedy jakože přírůstky - téměř nejsou :(
Lišejník po "padesáté", 22.3.2016 Obsahuje fotku
pohled na stařičkou jablon (na nedobrém místě, u potoka, severní svah, hned pod kopcem), ale je na ní vidět, že je celá "zelená", je skutečně komplet obalená lišejníkem. 
Lišejník po "padesáté", 22.3.2016 Obsahuje fotku
živá
Lišejník po "padesáté", 22.3.2016 Obsahuje fotku
Mrtvá větev
Lišejník po "padesáté", 22.3.2016
No, já právě taky ne :(proto jsem si (možná špatně, ale proto se tu ptám) spojila mizerné zdraví s lišejiníkem. Postřik mědí bych zkusit mohla, mohla bych zkusit u toho zdravějšího stromku radikálnější řez, ale podle mě ten lišejník tam bude znovu.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika