Rozkvetlý Krvokvět



host - 191.130 (?)
16.2.2020 9:20
Zjara jste presadila do humozni pudy. Orezala jste koreny cibule? Je jich tam totiz dost... presazujete kazdy rok?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 174.1 (?), 26.5.2010 16:15

Hm, taky krásně kvete, tak se budu muset poohlédnout za okny sousedů pro sazeničku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.189 (?), 29.7.2010 16:22

Zdravím všechny nadšené pěstitele a pěstitelky. Krvokvět mám již několik let a každý rok mi nádherně kvete, 4-7 velkých květů, s vyjímkou letošního, kdy mám nacpáno v květináči asi dvacet sazenic. Sami se mi namnožili. Myslím, že by chtěl přesadit do většího nebo rozesadit. Je to naprosto nenáročná rostlinka, která ke svému životu potřebuje zimní spánek, aby příští rok kvetla. Stačí tedy, když ji po prvních mírných mrazících, asi začátkem října, uklidíte do sklepa, nebo do nějaké suché, hlavně ne moc teplé místnosti, cca 5-10 stupnů. Může tam být klidně i tma. Na jaro asi v březnu už má krvokvět "puky". Začínám zalévat opatrně, asi koncem března a zálivku pak zvyšuju s přibývajícím počtem listů. Většinou v dubnu, podle počasí ho umístím na zahradě, na místě s ranním sluníčkem. Kytkám zdar, všechny zdraví Jana, str.jana@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 183.242 (?), 22.10.2010 10:30

Tak nám taky rozkvetl krvokvět a musím se pochlubit.

vrací s z letnění domů
vrací s z letnění domů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 22.10.2010 19:03

taky mi rozkvely krvokvěty, čím míň se starám tím líp kvetou a snadno se množí

krvokvěty v truhlíku
krvokvěty v truhlíku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.211 (?), 5.8.2011 7:00

K pěstování krvokvětu už snad bylo řečeno vše. Ten můj dávám na zimu do tmavé chladné místnosti, kde mu postupně uschnou všechny listy (zalévám trochu asi jednou za měsíc, když zemina v květináči úplně vyschne). Někdy v březnu se začnou nalévat "pupeny", pak ho zalévám podle potřeby, aby zemina nepřeschla, asti tak v polovině dubna ho dávám do skleníku a jakmile počasí dovolí (po zmrzlících) ho dávám ven na stinné místo. Na zalévání není krvokvět náročný. Loni jsem ho přesadila do kompostové zeminy a ten rok mu rozkvetly tři květy. Letos se pochlubil devítí květy. Fotila jsem ho 1.8.2011. V roce 2008 mu po odkvětu narostlo pár semeníků. Před zazimováním rostliny jsem vyloupla 6 červených semen a ty jsem asi po měsíci nasadila. Po nějaké době (už si nevzpomínám přesně - bylo to víc než měsíc) ze semen vyrostly semenáčky s jedním listem, během roku (2009) jim pak vyrostl ještě jedn list. Na zimu jsem je nechala zatáhnout, loni jim vyrostly tři listy, letos mají zatím také tři listy. Rostlinky jsou ve srovnání s mateřskou rostlinou malinké (asi 20 cm) a jsem zvědavá, kdy vykvetou. Nechala jsem si čtyři rostlinky, dvě jsem darovala. Dvě moje rostlinky mají řapíky listů se světlejšími skvrnami, dvě s tmavšími. Těším se, že budou mít i květy různě vybarvené.

Přeji všem hodně radosti z pěstitelských úspěchů - ať už pěstujete krvokvět nebo cokoli jiného 

Eva 

Haemanthus multiflorus
Haemanthus multiflorus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.130 (?), 16.2.2020 9:20
Zjara jste presadila do humozni pudy. Orezala jste koreny cibule? Je jich tam totiz dost... presazujete kazdy rok?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.7 (?), 1.1.2012 12:52

Tak mrkněte na moji chloubu (Kdo umí ten umí a kdo neumí ten čumíwink  16 květů)

Krvokvět 16 květů kdo má víc?
Krvokvět 16 květů kdo má víc?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.27 (?), 1.1.2012 20:48

Ten je krááásnej.yes Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.83 (?), 8.8.2013 15:29

Foto krvokvětu z dnešního dne:

KRVOKVĚT
KRVOKVĚT
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.203 (?), 2.11.2013 19:12

Všechny ty kvetoucí krvokvěty vám závidím! Já ho mám leta a nekvete. Jen se najednou rozmnožil, tak jsem je rozsadila od sebe, možná to byla chyba. Ale všimla jsem si, že ty vaše mají jakoby cibuli - ty mé mají konce s kořeny jako pórek. Že by to nakonec nebyl krvokvět? Nevíte někdo? Děkuji za rady!!

Eva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika