Rozkvetlý Krvokvět



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 148.86 (?) 
21.3.2011 8:34

Opravdu není problém. Mám obrovský trs, červený. Přes léto pod strom nepečovat. Podzim minimální zálivka skoro nechat listy zaschnout. Koncem října začít málo zalévat. Pak kvete pravidelně od prosince do března.

Mauna KEA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 11.15 (?), 22.7.2011 21:51

Pokud mohu poradit při pěstování krvokvětu, tak přes zimu dát do chladnější místnosi, málo zalévat a v létě ho dávám na balkon na plné slunce. Zatím mi nezašel a kvete mám žlutou barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.14 (?), 8.9.2014 8:46

tato rostlina není pro pečlivé zahradníky, zaručený úspěch přinese pouze málo zeminy v květináči a "spací období" kdy se asi 3 měsíce nezalévá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.14 (?), 25.7.2011 16:57

Zdravím.Chtěla bych se optat, mám něco podobného, ale nejsem si jistá zda je to krvokvět, poradí někdo co s ním aby vykvetl?Mám ho na parapetu a má zatím jen listy.Přidávám foto :-)Předem děkuji Lucka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 25.7.2011 17:56

Ano, to na krvokvět vypadá. Podle zkušeností kvete, když je hodně prokořenělý květináč.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.14 (?), 25.7.2011 21:29

Ahá, tak to pak joo... moc Vám děkuju a přeji krásný večer :-) Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 22.5.2010 23:58

Kvete nádherně, můj je zatím malinký. už se těším, až vyroste a bude mít květ také tak nádherný. Poraďte mi prosím - když odkvete a zatáhne, jak dlouho ho nechat na suchu - než začne sám rašit (jako kala?). Nebo ho probudit mírnou zálivkou? Jak dlouho odpočívá? Mám ho teprve od loňska a nemám s ním zatím žádnou zkušenost. Díky za rady!           Lída

můj mrňousek
můj mrňousek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.1 (?), 23.5.2010 0:26

Ten Váš má ale velikou cibulku, jen je mi divné, že nemá žádné listy. Já ho nechávám (téměř bez zálivky v chladu) odpočinout asi tak do února a potom ho přenesu do teplejší místnosti a mírnou zálivkou probudím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 23.5.2010 14:20

Listy (2ks) mi vyrazily až během kvetení. Cibulka není velká, spíše je malý květináč. Kvetl v červenci, listy měl zelené skoro do konce února. Teď odpočíval úplně bez zálivky. Teplotu má pořád stejnou (mám ho v ložnici). Takže když bych ho teď trochu zalila, měl by se probudit (cibulka je tvrdá, v pořádku). Jen asi má oproti vašemu trochu posunutý cyklus růstu. Díky za radu, zdraví Lída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 25.5.2010 22:20

Bílý krvokvět máme přes dvacet let. Pravidelně kvete teprve od té doby, co je mezi okny, kde je v zimě tak 10 stupňů a v létě sluníčko a hodně teplo.

Je to krásná a nenáročná kytka. Hnojím jen když si vzpomenu (tedy velmi málo), přesazuji tak jednou za pětiletku, když je květináč už plný nových výhonů - tedy spíš rozsazuji.

Krvokvět
Krvokvět
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika