Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

K pěstování krvokvětu už snad bylo řečeno vše. Ten můj dávám na zimu do tmavé chladné místnosti, kde mu postupně uschnou všechny listy (zalévám trochu asi jednou za měsíc, když zemina v květináči úplně vyschne). Někdy v březnu se začnou nalévat "pupeny", pak ho zalévám podle potřeby, aby zemina nepřeschla, asti tak v polovině dubna ho dávám do skleníku a jakmile počasí dovolí (po zmrzlících) ho dávám ven na stinné místo. Na zalévání není krvokvět náročný. Loni jsem ho přesadila do kompostové zeminy a ten rok mu rozkvetly tři květy. Letos se pochlubil devítí květy. Fotila jsem ho 1.8.2011. V roce 2008 mu po odkvětu narostlo pár semeníků. Před zazimováním rostliny jsem vyloupla 6 červených semen a ty jsem asi po měsíci nasadila. Po nějaké době (už si nevzpomínám přesně - bylo to víc než měsíc) ze semen vyrostly semenáčky s jedním listem, během roku (2009) jim pak vyrostl ještě jedn list. Na zimu jsem je nechala zatáhnout, loni jim vyrostly tři listy, letos mají zatím také tři listy. Rostlinky jsou ve srovnání s mateřskou rostlinou malinké (asi 20 cm) a jsem zvědavá, kdy vykvetou. Nechala jsem si čtyři rostlinky, dvě jsem darovala. Dvě moje rostlinky mají řapíky listů se světlejšími skvrnami, dvě s tmavšími. Těším se, že budou mít i květy různě vybarvené.

Přeji všem hodně radosti z pěstitelských úspěchů - ať už pěstujete krvokvět nebo cokoli jiného 

Eva 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika