Bamboo



JL - (3) - 72.63 (?)
9.3.2010 23:48

Dračinec pruhovaný (Dracaena sanderiana), ve světě známá jako Lucky Bamboo, je odrůda rostliny Dracaena, která pochází z tropů afrického Kamerunu. Dováží se však nejčastěji z Číny, Korey a Taiwanu. Jde o rostlinu ze skupiny malých, keřovitých odrůd se štíhlým stvolem a pružnými vejčitě kopinatými listy, která roste v deštných lesích. Dorůstá do výšky kolem 150 cm, délka jejích listů se pohybuje v rozmezí 15-25 cm.
Dracaena sanderiana a jí příbuzné odrůdy jsou oblíbenými pokojovými květinami. Je to rostlina vhodná do stísněného prostoru a nejvhodnější je stanoviště s rozptýleným světlem nebo polostínem, protože přímé sluneční záření způsobí zežloutnutí a popálení listů. Teploty snáší v rozmezí od 15oC do 22oC. 
Přestože je lepší Dracaenu pěstovat v zemině, často ji můžeme koupit i zakořeněnou ve vodě. Pokud je Dračinec pěstován ve vodě, měla by být měněna nejméně jednou za dva týdny. Doporučuje se však vodu vyměnit každý týden a pod tekoucí vodou opláchnout i samotné kořínky. Nejlépe se dračinci daří v měkké vodě s nízkým obsahem chloru. Vodu natočenou z kohoutku je dobré před použitím nechat jeden den odstát. Pokud bude ve váze s Dračincem příliš mnoho vody, může to způsobit hnilobu. Proto stačí aby byly ve vodě ponořeny pouze konce stonku s kořínky. 
Množí se odříznutím části kmínku těsně nad očkem. Řízky je možné provádět celoročně. - Citace z Wikipedie, snad vám to pomůže. Přeji hodně zdaru - JL

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 13.98 (?), 9.3.2010 15:54

Navíc to neni bambus, jak jsem zjistila, ale dračinec pruhovaný, ale ve světě je znám jako Lucky bamboo... ostatně tak jsem ho koupila jak v obi, tak v ikei i já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.33 (?), 9.3.2010 22:14

Mám 2 bambusy z Ikei, a už rok a půl jsou jen ve vodě a navíc nemají ani zde zmiňovaný průhledný květináč. Tak se mi zdá, že je to občas o štěstí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
JL - (3) - 72.63 (?), 9.3.2010 23:48

Dračinec pruhovaný (Dracaena sanderiana), ve světě známá jako Lucky Bamboo, je odrůda rostliny Dracaena, která pochází z tropů afrického Kamerunu. Dováží se však nejčastěji z Číny, Korey a Taiwanu. Jde o rostlinu ze skupiny malých, keřovitých odrůd se štíhlým stvolem a pružnými vejčitě kopinatými listy, která roste v deštných lesích. Dorůstá do výšky kolem 150 cm, délka jejích listů se pohybuje v rozmezí 15-25 cm.
Dracaena sanderiana a jí příbuzné odrůdy jsou oblíbenými pokojovými květinami. Je to rostlina vhodná do stísněného prostoru a nejvhodnější je stanoviště s rozptýleným světlem nebo polostínem, protože přímé sluneční záření způsobí zežloutnutí a popálení listů. Teploty snáší v rozmezí od 15oC do 22oC. 
Přestože je lepší Dracaenu pěstovat v zemině, často ji můžeme koupit i zakořeněnou ve vodě. Pokud je Dračinec pěstován ve vodě, měla by být měněna nejméně jednou za dva týdny. Doporučuje se však vodu vyměnit každý týden a pod tekoucí vodou opláchnout i samotné kořínky. Nejlépe se dračinci daří v měkké vodě s nízkým obsahem chloru. Vodu natočenou z kohoutku je dobré před použitím nechat jeden den odstát. Pokud bude ve váze s Dračincem příliš mnoho vody, může to způsobit hnilobu. Proto stačí aby byly ve vodě ponořeny pouze konce stonku s kořínky. 
Množí se odříznutím části kmínku těsně nad očkem. Řízky je možné provádět celoročně. - Citace z Wikipedie, snad vám to pomůže. Přeji hodně zdaru - JL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.71 (?), 6.5.2012 10:40

Presadiť inak uhynie veľa koreňov je tam pokope. treba nízky a široký črepník naspodok kamienky, trocha hliny tak rastlinku a korene prisypať hlynou zalievať tak aby bola zemina vždy vlhká, nie premočená!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.204 (?), 16.8.2012 20:05

mam uplne stejny bambus, ale kdyz jsem ho koupila, byla v nem houbicka, ktera zachycovala vodu. kdyz jsem ho presazovala (takzee to je ted co byste mohla udelat je to ze) jsem nakrajela na kousky beznou houbicku na nadobi a dala to kolem bambusu. Ten bambus si totiz vezme kolik vody potrebuje, coz prva par dni, a pak kdyz je houbicka ucha, zase dolejeme. Proste nesmi zustat dyl bez vody.

Taky ho mam na parepetu ze vnitr, tkze ma dostatek svetla. Jeste me napadlo- cim vic nakombinujete barvi tech houbicek, tim lip, vypada to moc vesele :)   Hodne stesti, at se dari x

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika