pokojové květiny



Lenka 2 - (42)
9.5.2007 10:42
Mám také okna na jih a parapety mám momentálně prázdné .... ibišek měl popálené listy, olověnec také,s benjaminem jsem měla problémy na jaře, teď je mimo slunce a je v poho....asi bych se bála ho vystavit přímému letnímu slunci, fialky mám z oken sundané už od března..., zelenec vyzkouším. Teď ho mám ve stínu a je spokojenej, tak doufám, že to přestěhování přežije :-), ty "babiččiny" muškáty tam dát nemůžu jelikož už je mám venku na schodech.... No tak teď mi teda poraďte co si tam mám dát??! :-))

Na léto dávám hodně kytek ven na terasu-pod střechu kde na ně slunce svítí až odpoledne a ty nejhorší paprsky makrolom zadrží ale celou tu dobu to mám v obýváku jak "U Suchánků" :-((
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
Lenka 2 - (42), 9.5.2007 10:42
Mám také okna na jih a parapety mám momentálně prázdné .... ibišek měl popálené listy, olověnec také,s benjaminem jsem měla problémy na jaře, teď je mimo slunce a je v poho....asi bych se bála ho vystavit přímému letnímu slunci, fialky mám z oken sundané už od března..., zelenec vyzkouším. Teď ho mám ve stínu a je spokojenej, tak doufám, že to přestěhování přežije :-), ty "babiččiny" muškáty tam dát nemůžu jelikož už je mám venku na schodech.... No tak teď mi teda poraďte co si tam mám dát??! :-))

Na léto dávám hodně kytek ven na terasu-pod střechu kde na ně slunce svítí až odpoledne a ty nejhorší paprsky makrolom zadrží ale celou tu dobu to mám v obýváku jak "U Suchánků" :-((
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 87.67 (?), 9.5.2007 12:13
Já mám taky jižní okno a pěstuji na parapetu mj. i africké fialky. Kvetou celý rok a nevadí jim ani UT.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 93.10 (?), 31.5.2007 12:06
Já mám s tímto oknem také problémy, hlavně v létě. Teď jsem to vyřešila ananasem. Zdá se, že se mu tam líbí. Pokud máme to okno dělené (jako že se rozevírá na dvě strany), tak když nějakou tu sluncemilnou kytku dáte před tento spoj, tak si myslím, že nebudete mít problém. Mám to vyzkoušené. Jen nezapomínat, že na takovémto velmi slunném stanovišti kytky velmi rychle vysychají! No a již zmiňovavé africké fialky na toto okno přes léto raději nedoporučuji ani zkoušet. Přímé letní slunce nesnáší a velice rychle se jim spálí listy a takto spálené listy jsou fakt škaredé. Můžete přijít i o celou rostlinu. Přeji hodně úspěchů při pěstování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 146.130 (?), 1.8.2010 11:26

Dobrý den, africké fialky mám také na jižním okně a daří se jim výborně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.35 (?), 1.8.2010 13:51

Na jižním okně se výborně daří pouštní růži- adenium.Co byla ta vedra tak nasadila spoustu poupat a má nádherné velké červenobílé květy.Také tam pěstuji kolopejku- kalanchoe.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.135 (?), 16.12.2013 13:08

já si pěstuji mučenku jedlou pasifloru edulis mám ji na parapetu svítí na ni slunce a konce listů jí trochu schnou nevíte proč, plody ještě nemá ani květy, a když jí odpadne žlutý list tak roste nová větev je to správné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.250 (?), 16.5.2007 14:02
Dobrý den, určitě tu bude někdo vědět. Orientačně - cena asi tak metr vzrostlého ibišku pokojového?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.217 (?), 16.1.2008 15:23

To by mě taky zajímalo... navíc Ibišky čínské, které jsem viděl na všech fotkách na netu jsou strašně košaté (moc listnaté). Líbí se mi, když je kytka víc prořídlá a listy jsou jen na konečcích "větví". Jak této úpravy dosáhnu? A nebude to mít destrukční vliv pro tuto kytku? Díky. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.8 (?), 16.1.2008 18:35

Já toho celkem snadno dosahuji tím, že zapomínám přihnojovat a zalévat . Ale tím bych se asi chlubit neměla. Jadwiga

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.159 (?), 30.1.2008 13:26

Co zkusit OLEANDR. Má rád hodně slunce ale také hodně vody, má mit v době vegetace takzvaně nohy ve vodě. Také je možno zkusit Kalanchoi, Tu takzvanou kočiči ouško, je stříbřitá a jemně ochlupená. Též by se na jižní straně líbilo Padánu. Evka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika