Pěstování strelície



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
            
Dryada - (2) - 3.166 (?) 
19.10.2009 20:56

Tak včera rozkvetla, obrázek přikládám... Ale podle obrázků, co jsem tak po netu viděla, obvykle mívají strelitzie těch oranžových lístečků víc, tak nevím, jestli ještě část květu vyleze dodatečně, nebo jestli ten květ ta moje potvůrka trochu ošidila...?

Květ
Květ
Celá rostlina
Celá rostlina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 235.171 (?), 21.10.2009 17:19

Kvety postupne "vyliezajú", dokonca niekedy im treba aj pomôcť.

 Dušan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dryada - (2) - 3.166 (?), 21.10.2009 19:47

Díky za reakci, vypadá to tak, dneska vylezl další oranžový lístek ...  Vážně je někdy potřeba jim pomoci, no to je pěkné, budu dělat "porodní bábu"   Raději s tím ještě chvíli počkám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.15 (?), 21.10.2009 20:00
tise zavidim a zaroven gratuluji, je uchvatna, dofam, ze i ta ma kadimůra hodla vykvest... :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Nevcehle - (9) - 246.54 (?), 2.11.2009 21:42

taky jsem se letos na jaře konečně dočkal a měl skoro měsíc velké potěšení z nádherného květu. Karel

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.152 (?), 7.3.2010 9:50

Stříhá se uschlý květ Strelicie? Jak hodně?  Mám odstranit pouze květ nebo celý výhonek? Před osmi lety jsem si přivezla 10 semínek Strelicie ze svatební cesty z Madeiry. Vyrostly mi dvě rostliny a až nyní, když jsme se přestěhovali do většího světlejšího domu mi jedna z nich vykvetla.  Kvete ta, která má listy otevřené do šířky, ta druhá má listy u sebe a roste více do výšky.  Obě jsou vysoké asi 1metr. Pravidelně Strelicie zalévám a přes léto je dávám ven na zastíněné místo. Předem děkuji za radu se stříháním po odkvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.54 (?), 17.3.2010 17:53

Stonek uschlého květu jsem odstřihl celý a z 1 rostliny mám nyní 2 ks.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
settings - (1) - 98.177 (?), 22.10.2010 16:33

Dobrý den všechny tady zdravím čtyři roky závistivě čtu Vaše příspěvky jak Vám krásně kvetou tyto rostliny a u mne v obýváku pořád nic až včera jsem zjistil že nový list není list ale konečně krásný papagáj můj vysněný květ letos jsem květinu hodně přelíval a hnojil tekutým hnojivem na palmy a dracény pokoj mám na jih hodně slunný rostlina je velká cca 1,5 metru koupil jsem ji v OBI měla asi 30cm v zimě tam vůbec netopím teplota 16 stupnů v létě každé rano rosím až vykvete přidám foto teď dělám porodní bábu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.114 (?), 29.7.2018 9:49
Já mám strelicii vypěstovanou ze semínka... zasela jsem je v roce 2003 a ještě nikdy nekvetla... ted už má metrove listy a mam ji v obrovském květináči... letos jsem ji tam presadila... tak uvidíme 😊jinak snasi dobre spis polostin..Na plném slunci staci listy a schne... V zimě do suchého sklepa... tak snad nasadí na kvety... těším se 😊
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.101 (?), 21.5.2011 18:15
da vikvete ale musise hnojit sem od bornik pres strelicie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika