Neznámá pokojovka



host - 229.90 (?)
17.12.2008 13:22

Paní Danielo, já mám přes léto Plectranthus s vůní či smradem venku v truhlíku, ale doma mám už léta také ten bez vůně, asi jich je opravdu povícero. L.T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 229.90 (?), 17.12.2008 11:57

Dodrý den, měla jsem ji doma taky, je to Pelargonium graveolens. L.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
elfka - (47) - 81.92 (?), 17.12.2008 12:06

Taktiež mám za to, že sa jedná o voňavý muškát. List na fotografii je zhodný s listami na rastline, čo mám doma. Taktiež kvitne drobnými bielymi kvetmi a voní po citróne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.90 (?), 17.12.2008 12:37

Myslím, že ta úplně nahoře bude nějaký druh molice Plectranthus, ale nevím jaký, je jich víc. L.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 17.12.2008 12:44

Dobrý den Danielo, Vy máte Plectrantus bez vůně? Když jsem ho měla před pár roky poprvé, doslova mi "smrděl". Teď už jsem zvyklá a tak jsem ochotná to vůní nazývat. A pokaždé, když se tu kytku zavadí, ta vůně se šíří kolem. Netrvdím na 100%, že to musí být nahoře on, ale jak už jsem psala, připadá mi tak a i ta vůně by to potvrzovala. Jinak s tou Vaší květinou se přikláním rovněž k "citronovému" muškátu. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.12.2008 12:56

Děkuji všem - i Vám Romilo,  jsem ráda, že nyní už mohu svou kytičku nazývat jménem.  Myslela jsem si, že to muškát není, podle těch drobounkých kvítků, ale asi jich bude mnoho druhů.  

Romilo, ale teď jsem z toho zase jelen!   Ten můj Plectranthus opravdu nemá žádnou vůni, ale ani nesmrdí.  Takže z toho vyplývá, že mám zase něco jiného, než jsem si myslela.  Ách jó...  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.90 (?), 17.12.2008 13:22

Paní Danielo, já mám přes léto Plectranthus s vůní či smradem venku v truhlíku, ale doma mám už léta také ten bez vůně, asi jich je opravdu povícero. L.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 17.12.2008 17:02

Paní Danielo, ten Váš muškát by podle plstnatých lístků mělo být P.tomentosum (vonící po mátě, drobmé bílé kvítky), jinak po citronu voní P.odoratissimum, ale to má srdčité listy. Ta první rostlina je asi opravdu některý Plectranthus (P.fruticosus?-má modré kvítky), je jich cca 250 druhů + kříženci.Ty co znám, ale "voní" dost intenzivně - vždyť se mu říká molice a odpuzuje tou "vůní"moly.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 17.12.2008 18:40

Danielo, tak "předřečníci" už ohledně vůně či smradu Plectrantu to upřesnili. Mějte se fajn, M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 17.12.2008 21:05

Všem děkuji za názory a rady. Tu druhou kytičku jsem také měla, ale bohužel, zůstala na mém bývalém pracovišti. Snad se o ni dobře starají. Já bych ji neměla kam dát. Když říkáte, že se používá proti molům, můžu ji nějak usušit a dát v plátěném pytlíčku do skříně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 18.12.2008 0:10

Ona má od toho český název - molice. Prý stačí jedna v bytě, ale určitě by se molům ve skříni také nelíbila  :o))! Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika