mucholapka podivná



Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?)
9.11.2008 10:28

Zdravím, mám mucholapky v zakrytém akvárku, občas tam vletí škvírkou octomilka, ale e by se po ní květinky nějak zběsile vrhaly nepozoruji.Mám ale problém, vůbec se nechtějí rozrůstat, zato mechu se daří až moc.Poradí mi nějaký zkušený pěstitel jak na ně, aby se množily.Díky Lucka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 132.221 (?), 19.8.2008 20:42, zobrazeno: 15204x

Prosím o radu-má někdo zkušenosti s rostlinou, kterou Bakker nabízí jako "mucholapku podivnou-Dionaea Muscipula". Bydlíme na vesnici a svádíme většinou prohraný boj s mouchama, proto uvažuji o koupi této rostlinky. Vzhledem k ceně by mě ale zajímaly zkušenosti jiných s jejím pěstováním, a jestli opravdu "funguje mucholapkově". Děkuji 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 9.11.2008 0:03

Nevim, zda je toto ten truh, my ve škole prodáváme za 50 kč také dioneu, dále neuvedeno, roste,ale moc nechytá.Pokud jsou 2 nebo 3,tak k to je minimální rozdíl, neměla by se moc,,přejídat"To by jich muselo být v pokoji 50,aby to fungovalo.Je to akorát reklamní trik, aby se to dobře prodávalo.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 72.178 (?), 9.11.2008 0:10

Jak bylo dříve psáno v jiných vláknech-nejlepší jsou slunečnice+berušky. Ale ty, co se na okna nalepí zevnitř. Lákají nejen mouchy, ale i mušky, dokonce i pár vos, co zalétnou do místnosti. Pak už jen stačí z parapetu uklízet ty uhynulé. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 9.11.2008 1:43

Co jsou to ty "slunečnice+berušky"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.241 (?), 9.11.2008 4:23

Mucholapka a ine masozrave rastliny povodne ziju v raselinnych podach chudobnych na dusik. Evolucia im dala do vienka moznost si dusik doplnit "chytanim" hmyzu, v pripadoch niektorych tropickych rastlin dokonca i malych ziab ci hlodavcov.

Vyznam masozravych rastlin v bio rovnovahe co sa tyka "chytania" hmyzu je absolutne zanedbatelny. Presnejsie nulovy. Asi Vam nestaci, ze si taka rastlinka raz za mesiac chyti nejaku tu musku. Vacsia davka sa moze vyskytnut ak je npriklad velke mnozstvo drosofil, ktore su dostatocne male, aby sa nemali moznost vyslobodit z pasce kedykolvek na nu sadnu. Vela "jedla" udajne tymto rastlinam skodi a preto mnohi nadseni pestovatelia o ne pridu neustalimi pokusmi prikrmovania.

Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 9.11.2008 10:28

Zdravím, mám mucholapky v zakrytém akvárku, občas tam vletí škvírkou octomilka, ale e by se po ní květinky nějak zběsile vrhaly nepozoruji.Mám ale problém, vůbec se nechtějí rozrůstat, zato mechu se daří až moc.Poradí mi nějaký zkušený pěstitel jak na ně, aby se množily.Díky Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 86.85 (?), 9.11.2008 10:50

Slunečnice-kulatý obrázek květu, berušky-podélný pásek s 5 beruškami. Obojí má "nainstalován" nějaký jedík a když hmyz po nalepených slunečnicích a beruškách leze, dojde dotykem k jeho aplikaci a následnému úhynu mouchy, mušky... Používám to s úspěchem několik roků. Dokonce není třeba měnit každým rokem, mám vyzkoušeno, že rozhodně 2 sezóny "mucholapiči" působí. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.210 (?), 23.9.2015 16:24

oni se rozrostou a ten mech je rašeliník ten vytváří rašeliný podklat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.210 (?), 23.9.2015 16:19

řeknu vám muchopka má mouchy kako my vitamínové tabety je hodně náchlná na nemoci tudíž bych ji nedoporučovala začátečníkovi dopooručuji rosnatku je levná hodná a kdyš se oni budeta starat odmení se vám krásným růžovím květenstvím rostline stačí aby byla na slunci avstále mokré půdě a mě věřte tyto uchvatné rostliny miluji a sem skušená pěstitelka i když je mi teprv 12let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika