Kdy ostříhat pokojový ibišek



host - 79.226 (?)
19.10.2009 13:08

Pro ty nekvetoucí - hnojím hnojivem "Hnojivo na ibišky a oleandry". Kvete hojně celé léto.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 22.4.2008 8:03

I když já ibišky miluju, oni mne asi ne...

Když je dám v ložnici přímo na okno na parapet, tak ještě vykvetou (jenže to jsou zase schovány za záclonou a moc si jich neužiju), ale jak je mám v obýváku u okna, neukážou květ a neukážou.

Já hnojím a stříhám a ony s květem stávnkují. Zato jsou to už kytky jak hrom - veliké, košaté s plno krásnými, velkými listy... jen ty květy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miroslavad - (10) - 6.206 (?), 28.4.2008 7:56

uz si staci iba vybrat... ci sa vam ibisteky oacia ako rastlina aj bez kvetov alebo ci krasa ich kvetov prevazuje. potom ich dat na ten parapet do loznice a zariadit si navstevne hodiny aby ste aj vy z toho ich kvitnutia nieco mali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.254 (?), 28.4.2008 9:16

Striham v unoru a hnojim tekutym hnojivem na rajcata, krasne potom kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 15.10.2009 14:00

Taky ibišek stříhám v únoru a hnojím jakýmkoliv hnojivem na kytky a vždy se mi odmění bohatým kvetením. Letos jsem je z venku přenesla dříve do verandy než se hodně ochladilo, asi koncem září a mám poznatek, že mi neupadlo ani jedno poupě a vše nádherně na verandě dokvétá. Vloni mi 1/3 poupat opadala. Ta větší změna teplot byla pro ibišek velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.77 (?), 19.9.2011 20:31

Mám dva červené ibišky, jeden z nich plnokvětý.Také jsem měla problémy s kvetením.Letos jsem je v květnu "vyhodila" ven, k domu na východní stranu, kvetou jako urvaný, je polovina září a ony mají poupat jako nasetých.Jeden keřík má v průměru jeden metr, druhý 50 cm.. Na podzim je razantně ostříhám, protože bych je jinak nezazimovala a protože bydlíme v bytovce, přezimovávají ve sklepě u okna v cca 10 - 15 stupních tepla.Přeji hodně úspěchů s pěstováním těchto nádherných květin.Milada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.228 (?), 17.10.2018 10:52

Molice nesnáší zimu víc než ibišky. Takže když je dáte na pár dnů ven, když je v noci tak 3C, tak molice pochcípají (a ibišky asi opadají). Pak zalít pro jistotu roztokem hypermanganu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.21 (?), 22.8.2014 11:07

Náročná? Já ho zalévám, jen když si vzpomenu, roste z větvičky ulomené omylem na návštěvě a kvete jako blázen. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.145 (?), 15.10.2009 10:53

ibišek se stříhá podle potřeby to znamená jak chceme tvarovat a jakou chceme výšku na měsíci nezáleží. Mě oranžový taky žloutne tak sem ho přendala na východní okno snad to zvládne růžový kvete o sto šest ale taky začal žloutnout M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.50 (?), 15.10.2009 13:41

Poznala som pána, ktorý pestoval ibišteky a dosť a on tvrdil, že sa majú stihať na Barboru /5.12/ˇa hodne hlboko aby do jari obrazili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.226 (?), 19.10.2009 13:08

Pro ty nekvetoucí - hnojím hnojivem "Hnojivo na ibišky a oleandry". Kvete hojně celé léto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika