Identifikace pokojové rostliny



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
eliade - (2) - 137.66 (?) 
8.1.2011 20:01, zobrazeno: 80059x

Prosím o radu k této pokojové rostlině. Dostala jsem jí darem a nevím co s ní. Za jakékoliv rady děkuji :)


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 230.216 (?), 8.1.2011 20:31

To je Bromeliad (Bromeliaceae). Nemusite se o ni moc starat, udrzujte vlhky substrat tim, ze zalevate vnitrek listu odkud vyrusta kvetni stvol v kterych by se melo trochu vody porad udrzovat. Obcas muzete rozpustit trochu hnojiva ale slaby roztok. Svetlo ano, ale ne slunce hlavne kdyz ma mekke listy. Rychle se spali. Pokvete dlouho, mozna mesice, a potom zacnou vyrustat male rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 8.1.2011 20:56

Doplním - na zalévání do té listové růžice používat měkkou vodu.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
eliade - (2) - 137.66 (?), 8.1.2011 21:37

moc děkuji za rady :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 9.1.2011 2:09

Dobry vecer Lido,

nekdy bychom meli zacit zvlastni dizkuzi na vodu' tedy mekka nebo tvrda voda' a co to znamena v pestovani rostlin. Ja nemam odvahu na toto thema jit ale mozna ze Vy ano? Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 9.1.2011 11:29

Kozičko, tak do toho se také nepustím, ono těch tvrdostí vody je víc druhů. Myslela jsem tím jen vodu bez vápenných solí, které by se usazovaly na povrchu listů a ucpávaly je tím, že nechají bílý povlak (uhličitanovou tvrdost). Tu lze odstranit buď převařením nebo tím, že do vody připravené k zalévání vložíme na vyluhovat rašelinu.           Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.182 (?), 9.1.2011 13:22

Já bych řekla, že je asi zbytečné takovou diskuzi zakládat, podle mě totiž skoro všechny rostliny chtějí měkkou vodu, jen některé jsou tolerantnější a jiné méně. A nejlíp jsou na tom vápnomilné, těm jediným by měkká voda mohla časem uškodit. I když na druhou stranu, pokud budou mít dobře namíchaný substrát, tak si myslím přežijí i tu měkkou vodu, akorát budou časem růst z květináče krápníky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.37 (?), 9.1.2011 18:00

kozicko a Lído, já bych se připojila k diskuzi na téma měkká x tvrdá voda. nejlepší dešťová jinak asi vždy lepší měkká (pokud si pod tímto pojmem představujeme zjednodušeně   vodu s minimem vápenných solí). ale je správné ji převařovat? já mám ve zvyku nechat vodu jen odstát... mluvíme o vodě z vodovodu (upravovanou, chlorovanou) nebo ze studny atd.docela bych si ráda přečetla vác názorů... alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.216 (?), 9.1.2011 18:16

Aleno,
voda je zajimava vec a jestli chcete zacnete diskuzi.. ja totiz ani nevim, co ty nazvy mekka vs. tvrda voda presne znamenaj nebo-li kdy je popisovana jako tvrda a proto bych chtela cist nejdrive Vas popis, nazor, atd. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.37 (?), 9.1.2011 18:32

omlouvám s ještě jednou za OT. Kozicko, já opravdu nejsem kompetentní v diskuzi o tvrdé x měkké vodě a ve srovnání s Vámi a paní Lídou ani v pěstování kytek :). Jen vím z opakované vlastní zkušenosti, že v USA vám teče z vodovodu úplně "jiná" voda... např po umytí vlasů nebo koupání tolik nevysušuje, není jakoby agresivní..nevím jak to popsat.. alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika