Fialka chřadne



Ariska - (6) - 133.30 (?) 
18.9.2019 11:59, zobrazeno: 2175x

Dobrý den,

poprosila bych vás o radu, mám asi dvouletou fialku, a od té doby co jsem se před měsícem a půl přestěhovala, začala chřadnout. Víte čím to? Nejprve ji začaly schnout květy a nerostly další, pak začaly schnout listy. Původně byla umístěná na stěně naproti oknům, které jsou na západ a světlo ještě bylo utlumeno žaluziemi do půl oken. Zkusila jsem ji více zalívat, pak méně, přesunula jsem ji i do jiné místnosti na jiho-východ, na okno (je tam teď asi týden), ale nezdá se, že by něco pomohlo (možná spíš zhoršilo), nebo jsem jednotlivé fáze příliš uspěchala.

Děkuji za vaši pomoc.

PS: Chlupů od kočky si nevšímejte O:)


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.41 (?), 18.9.2019 12:15

Je to více z jedné strany rostliny - nemůže to být spálené sluncem, když byla zvyklá na polostín?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ariska - (6) - 133.30 (?), 18.9.2019 12:24

No právěže nebyla, na starém bytě byla na okně, kde na ni v pozdním odpoledni slunce napřímo zasvítilo, a měla asi dvě malinkaté spáleninky (asi jak byly ty vysoké teploty), ale zhoršovat se začala až když vlastně žádné přímé paprsky slunce neměla na novém bytě.

PS: Omlouvám se, asi to vyznělo špatně, to "původní" umístění, o kterém se zmiňuji v dotazu je myšleno už na novém bytě. O:)

Ještě úprava: Přímé paprky na novém bytě asi neměla, ale zase měla toho světla jako takového bych řekla více. Přeci jen teď bydlíme vysoko, předtím pod stromem a ještě v přízemí. Myslíte, že to mohlo vadit, že by chtěla více tmy? Pak by ale nekvetla ne? Taky mě napadlo, že prostě jen přestala kvést a já tou snahou o "záchranu" ji spíš celkově uškodila... ale jak z toho teď ven netuším... :/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.41 (?), 18.9.2019 21:33

Aha, tak s tím umístěním jsem to pochopila špatně. Asi bych ustřihla špatné listy. Mrkněte na zeminu, jestli není přemokřená, když jste ji jeden čas i více zalévala. Pokud ano, tak dát do nové zeminy. Pokud je zem OK, tak bych ji nechala v klidu. Sama na africké fialky moc nejsem, ale kamarádka bydlící ve věžáku v 16.patře jich má celou sbírku. Nemá je přímo na okně, ale ve vzdálenosti 1-2m od okna na boční stěně (a daří se jim náramně). Nevím, ale mám pocit, že přímé slunce nechtějí.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika