Fialka chřadne



host - 248.41 (?)
18.9.2019 21:33

Aha, tak s tím umístěním jsem to pochopila špatně. Asi bych ustřihla špatné listy. Mrkněte na zeminu, jestli není přemokřená, když jste ji jeden čas i více zalévala. Pokud ano, tak dát do nové zeminy. Pokud je zem OK, tak bych ji nechala v klidu. Sama na africké fialky moc nejsem, ale kamarádka bydlící ve věžáku v 16.patře jich má celou sbírku. Nemá je přímo na okně, ale ve vzdálenosti 1-2m od okna na boční stěně (a daří se jim náramně). Nevím, ale mám pocit, že přímé slunce nechtějí.    Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Ariska - (6) - 133.30 (?), 18.9.2019 11:59, zobrazeno: 2165x

Dobrý den,

poprosila bych vás o radu, mám asi dvouletou fialku, a od té doby co jsem se před měsícem a půl přestěhovala, začala chřadnout. Víte čím to? Nejprve ji začaly schnout květy a nerostly další, pak začaly schnout listy. Původně byla umístěná na stěně naproti oknům, které jsou na západ a světlo ještě bylo utlumeno žaluziemi do půl oken. Zkusila jsem ji více zalívat, pak méně, přesunula jsem ji i do jiné místnosti na jiho-východ, na okno (je tam teď asi týden), ale nezdá se, že by něco pomohlo (možná spíš zhoršilo), nebo jsem jednotlivé fáze příliš uspěchala.

Děkuji za vaši pomoc.

PS: Chlupů od kočky si nevšímejte O:)


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.41 (?), 18.9.2019 12:15

Je to více z jedné strany rostliny - nemůže to být spálené sluncem, když byla zvyklá na polostín?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ariska - (6) - 133.30 (?), 18.9.2019 12:24

No právěže nebyla, na starém bytě byla na okně, kde na ni v pozdním odpoledni slunce napřímo zasvítilo, a měla asi dvě malinkaté spáleninky (asi jak byly ty vysoké teploty), ale zhoršovat se začala až když vlastně žádné přímé paprsky slunce neměla na novém bytě.

PS: Omlouvám se, asi to vyznělo špatně, to "původní" umístění, o kterém se zmiňuji v dotazu je myšleno už na novém bytě. O:)

Ještě úprava: Přímé paprky na novém bytě asi neměla, ale zase měla toho světla jako takového bych řekla více. Přeci jen teď bydlíme vysoko, předtím pod stromem a ještě v přízemí. Myslíte, že to mohlo vadit, že by chtěla více tmy? Pak by ale nekvetla ne? Taky mě napadlo, že prostě jen přestala kvést a já tou snahou o "záchranu" ji spíš celkově uškodila... ale jak z toho teď ven netuším... :/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.41 (?), 18.9.2019 21:33

Aha, tak s tím umístěním jsem to pochopila špatně. Asi bych ustřihla špatné listy. Mrkněte na zeminu, jestli není přemokřená, když jste ji jeden čas i více zalévala. Pokud ano, tak dát do nové zeminy. Pokud je zem OK, tak bych ji nechala v klidu. Sama na africké fialky moc nejsem, ale kamarádka bydlící ve věžáku v 16.patře jich má celou sbírku. Nemá je přímo na okně, ale ve vzdálenosti 1-2m od okna na boční stěně (a daří se jim náramně). Nevím, ale mám pocit, že přímé slunce nechtějí.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika