Co s touto Yukou?



Stránky: 1,  2,  3   
evicka11 - (4) - 40.77 (?) 
28.9.2008 21:06, zobrazeno: 62636x

Dobrý večer, může mi prosím někdo poradit zda se dá tato Yuka ještě zachránit? Jeden stonek je naprosto v pořádku ale druhý schne a v místě kde už opadali všechny listy je vidět že ve stonku jsou bílé larvy. Stonek je měkký, Yuka má snahu růst. Určitě je nutné stonky rozsadit, že?

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 28.9.2008 21:42
zkuste to vydlabat pokud to pujde...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.119 (?), 29.9.2008 20:20

Já bych si stím nezahrával. Měly jsme ji také, a postupně uhnila celá, já jsem jenom uřízl vrcholový řízek a ten se ujal. No zkuste vydlabat, a pokud bude rostlina pořád měkčí a měkčí, tak doporučuji uříznout tu zelenou část, namočit do stymulátoru a máte novou mladou rostlinu. Ty staré klacky bych zlikvidoval

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Svarc - (49) - 56.32 (?), 29.9.2008 20:35

Dobrý večer.Měl jsem taky tyto problémy a musel jsem je odříznou, ponořit do stimulátoru a nově zasadit.Jinak by odumřely.A mladé rostlinky jsem potom rozdal a staré klacky jsem vyhodil,byly uhnilé(nějak jsem je víde zaléval).Černý M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.60 (?), 4.10.2008 14:09

skoda by bola kmena...

hnilu cast po zdrave pletivo pinzetou(skalpelom, nozikom) odstranit, preplachnut manganistanom, vysusit a zasypat praskom z dreveneho uhlia... a trochu menej zalievat Yucca elefantipes nema rada nohy vo vode

su tam pravdepodobne nejake larvy domacich blanokridlovcov

Hugo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
evicka11 - (4) - 40.77 (?), 5.10.2008 20:45

Dobrý večer, všem moc děkuji za rady. Takže palma skončila "nahatá". Celá kůra šla sama dolů, kmen jsme omyli a museli nechat na chodbě neboť neskutečně smrděla. Až dnes jsem četla poslední příspěvek o tom manginistanu, tak to zítra otřu a snad se palma zpamatuje.Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.209 (?), 8.10.2008 20:47

ked to uz bolo v stadiu, ze sa oddelovali povrchove pletiva na kmeni, tak mozno este k manganistanu pridajte dve kvapieky svatej a sedem kvapiek zivej vody...

clovek ale nikdy nevie aky zazrak sa stane...

je prijemne ze bojujete za jej zachranu, lebo 2/3 populacie by ju uz vyhodilo aj so stolom na ktorom stala...

drzim palce

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.114 (?), 30.11.2008 0:27

Můžete mi poradit, mám tři juky v jednom květináči. Ta nejvyší je v pohodě a ty dvě začali před 14 dni docela rychle strádat. Na každý z nich na jednom ze dvou kmínků začali žloutnout a osychat listy. Jde to docela rychle... čím to je a co mohu dělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.119 (?), 30.11.2008 12:28

Ano, takhle to začíná. Přesadit nepomůže ani žádné přípravky nepomohou. Jestly chcete z toho mít časem nějakou kytku odstřihnětě a znovu zasadtě ty zelené výhony co rostou z kmenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.93 (?), 29.12.2008 9:25

Dobrý den.

Nám taky žloutnou listy a rychle.Ke všemu jsou na některých schnoucích listech černé tečky.Je to stejný případ o kterém tady píšete?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika