Žloutnutí a následné zčernání listů rajčat



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?)
9.5.2014 21:30

U pana Velkého jim sílu dodá jeho kvalitní kompost. Dobře vyzrálý kompost je více hnojivem než zeminou... Proto ho musí ředit tím univerzálním substrátem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 9.5.2014 14:43

Jen valím oči, co všichni používáte za hnojiva. Já jsem touto můzou nepolíben. Při pěstování sazenic nepoužívám žádné hnojivo a není mně ani jasné proč bych měl- vytáhlá rajčata nepotřebuji (seji do směsi kompostu-3 díly a 1 díl universálního substrátu). Když rajčata zasadím, tak přihodím trochu kompostu a dokola trochu Cereritu. V průběhu sezóny přihnojuji rozpuštěným ledkem vápenatým tak maximálně dvakrát a letos tam chci dát ještě jednou síran draselný (na dozrávání). To není jen odpověď k tomuto tématu, ale můj obecný postoj ke hnojení rajčat.

                               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.12 (?), 9.5.2014 21:18

Presne tak, suhlas, nie je dovod hnojit sadenice. Silu im nedoda hnojivo ale skor slnko a vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 9.5.2014 21:30

U pana Velkého jim sílu dodá jeho kvalitní kompost. Dobře vyzrálý kompost je více hnojivem než zeminou... Proto ho musí ředit tím univerzálním substrátem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 9.5.2014 13:01

Také pěstuji v kelímcích, ale občas jim přihodím tak tři čtyři zrníčka cereritu. Po přepikýrování do kelímků míchám koupený substrát s kompostem, samotné substráty jsou na nic. Letos jsem měla levnější výsevný substrát, než jindy a vše v něm chcípalo, takže už nikdy...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Monasek - (16) - 39.84 (?), 9.5.2014 13:06

Takže vidím opět problém v substrátu, do kterého jsem je přesadila a taky, že jsem je nepřihnojovala :-(... no jo, jsem začátečník, minulý rok jsme se přestěhovali, já si udělal velký záhon, který jsem celý zryla s koňským hnojem a už se těšila na úrodu. Moje sazenice byly krásné, sousedi mě chválili, jelikož jim se nedařilo a nakonec z nich asi nic nebude. Je nějaká šance je zachránit? Přesazené jsou do půdy s koňským hnojem, k tomu přisypaný Cererit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 9.5.2014 13:13

Teď je nechte, ony se vzpamatují. Jen to černání listů nevím. Nezaléváte moc, nejsou ulité? Zasadila jste je hlouběji, než byly doma v kelímcích? Pokud je totiž zasadíte mírně šikmo a co nejhloubějí, zakoření i ponořená část stonku a rostlina je pak lépe vyživována.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 9.5.2014 13:15

ps. - a nikdy se NIC nehnojí umělým hnojivem zároveň s přesazováním, nejdříve tak za 10 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Monasek - (16) - 39.84 (?), 9.5.2014 13:20

Grrr, samozřejmě mi tchýně řekla, ať tam hned nasypu Cererit. Ona asi nechce, aby mi ta rajčata rostla či co :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Monasek - (16) - 39.84 (?), 9.5.2014 13:18

Tak jelikož jsou v záhonech, tak se snad nedají zalét moc, ne? Zasadila jsem je až po listy, ty odumírající žluté jsem otrhala a zasadila až po zelené listy. Kořenový bal jsem (bylo ho celý obsah kelímku) dala jakoby naležato, šikmo, radila mi to tak tchýně. Ani nevím, proč se to tak dělá :-)... Každopádně jsem rajčata zasadila do země minulý týden, jelikož vypadaly, že do zmrzlíků nevydrží, ale na noc jsem na každou sazenici dala sklenici, takže jsem měla za to, že je před mrazem ochrání. A ony asi zmrzly. Listy se zkroutily a černají čím dál více, ani nejde vidět, že by uprostřed rostly nové výhonky, lístečky, nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 9.5.2014 13:20

Šikmo a kořeny k jihu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika