Zaštipovat cherry rajčata?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 186.186 (?) 
10.5.2009 14:32, zobrazeno: 76709x
Dobrý den všem, Poprvé v životě jsem začal pěstovat tento druh rajčat cherry převislé. Chtěl bych získat nějaké informace jako je třeba zaštipování a zda je dobré je hnojit např. krystalonem nejsem zastánce chem. hnojení, ale prý někdy je to nutné. Uvítám veškeré odpovědi a rady všech pěstitelů této odrudy. Děkuji Všem!
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 93.73 (?), 15.5.2010 8:41

Řeším úplně stejný problém: hledala jsem na internetu i jinde a našla jsem toto:  "Co nejdříve odstraňte malé lístečky vyrůstající na hlavním a bočním stonku, u balkonových a keříkových rajčat můžete zaštipování vynechat." Že nemusím vyštipovat mi radila i paní v holešovické tržnici, od které jsem rajčata kupovala.

Nevím proč, ale mám potřebu si to ještě ověřovat dál, aby výnos za něco stál.

Takže také prosím zkušenější balkonové pěstitele o jejich zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.5.2010 9:55
Ta cherry rajčata mají určitě nějaké jméno. Pokud jsou to determinantní (keříčkové) odrůdy tak se nezaštipují, pokud indeterminantní (tyčkové) tak se zaštipují. Předpokládám že máte nějaké "balkonové převislé rajče" a to se nezaštipuje. No a pokud nebudete hnojit rajče bude v květináči živořit. Musí si někde živiny najít a objem květináče nebo truhlíku je velmi omezený.
Tady máte rozdíl pokud roste rajče ze země a nebo z květináče! Jedná se o stejný druh rajčete.
Tady máte rozdíl pokud roste rajče ze země a nebo z květináče! Jedná se o stejný druh rajčete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.1 (?), 24.5.2013 8:02

Listy jsou nesrovnatelné ale vypadá to, že rajčátek mají zhruba nastejno?

Melisa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 24.5.2013 8:42
Možná to v zemi je vedeno na dva výhony, to už teď nevím, každopádně to v tom květináči, a i všechna ostatní drobnoplodá, mají plodů bohatě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.192 (?), 23.5.2013 19:06

Prodávají se přírodní hnojiva - kravský a koňský granulovaný hnůj, dává se do půdy 14 dnů před sázením, nebo do zálivky tekutý slepičinec. Já kombinuji kravský hnůj se zálivkou ze slepičince.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 23.5.2013 21:21

Takýmto spôsobom prihnojovať kvetináče sa nedá.

Je vhodné použiť tekuté hnojivo, ja rajčiaky v menších nádobách prihnojujem nízkou dávkou v podstate každé zaliatie, inak by len živorili, čo sa odzrkadlí na počte a kvalite plodov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.137 (?), 24.5.2013 10:21

Pokud nezaštipujete ŽÁDNÁ rajčata tak se nic nestane. Dělám to tak podle rady jednoho známého pěstitele rajčat z Rakouska již několik let a sklízím bohatě. Musejí být jen dále od sebe. Nezaštipovat, nezalévat, to je jeho heslo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 24.5.2013 11:19
Nevím co pěstujete za odrůdy a kde je pěstujete, ale nedovedu si představit nezaštipovaná rajčata, zvláště tyčková. Stačí mi když v létě prší a nedostanu se na zahradu probrat je. Kdybych je nevyštipoval tak prostě v určitý okamžik svou vlastní vahou lehnou na zem. Tahle technologie tak možná někde kde celý rok neprší, každopádně by byly zajímavé fotky od toho rakušáka nebo Vaše.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 24.5.2013 11:58

no přiznám se, že si to nedokážu představit, je fakt že cherry odrůdy mám také poněkud divočejší, ale až koncem sezony, když už kolikrát z časových důvodů nestíhám, člověk se k tomu nedostane třebas pár dní, jak píše p.Mirek, tak někdy to nemám nadvakrát, ale rozhodně je co se týče výnosu lepší zaštipovat, nikdo neříká, že se to má oholit na tyčku s pár listy nahoře, ale nechat to úplně být... ty cherry možná, loni sem měla Cherolly ke konci sezony už hotovou džungli, a ještě se tak třebas hodí nechat Taiko, ale zkraje sezony byly normálně vyštipované, pak sem ovšem nestíhala-ovšem loni nebyla plíseń a nepršelo... ale velké odrůdy, to si jaksi nedokážu představit vůbec-u těch mám vyzkoušené, že když se na to vybodnete-tak máte prd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika