Záchrana rajčat



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?)
27.9.2014 14:21

winkprohlížel jsem dnes to nadělení, a zas tak moc popraskaných tam není...




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 25.9.2014 12:18
Nejsou to zázraky - Tipo F1, Spencer F1, Tastier F1, mírně popraskal Moneymaker (ale jen jizvy na slupce), nějaké Datterino (to bylo z Aukra), Kumato. V květináčích mám keříčkové Darinka F1, Marienka F1 a Sub-Arctic plenty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 25.9.2014 11:33

Mám rajčata ve folníku a v podstatě neprasklo ani jedno. Mimo nažraných od slimáků a nějakých nedochůdčat. Prakticky od začátku srpna jsem rostliny nezaléval, v červenci občas, neb u nás letos skoro trvale leje, v srpnu obzvlášť, v září jakbysmet. Teď vršky rostlin, co se dotýkají fólie namrzly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 25.9.2014 13:30

Tak jsem měl pravdu, že počasí u nás bylo úplně jinačí než v Přerově. U nás vlastně prší od 20. července a naposledy jsem zaléval před svojí dovolenou 18. července. Jinak výběr odrůd je každého věc, ale zrovna hybridy nepovažuji za nic obyčejného, hlavně z hlediska praskání- protože jsou speciálně šlechtěné na odolnost proti praskání.

                  Vladimír            

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 25.9.2014 14:25
Jsem myslela obyčejné ve smyslu běžně koupitelné... ne "speciality" ze zahraničí, které jsou zřejmě pro zcela jiné podmínky. U mě nejhůře dopadly odrůdy Supersweet F1 a Chicco rosso F1, ty praskaly i ve skleníku, ty už zkoušet nebudu. Docela dobře si vedly Marmande a Cherokee purple, největší mělo 700g, nijak zvlášť nepopraskaly, ale protože jsou to bláznivá rajčata, která je těžko udržet na jeden výhon, a byla moc bujná, tak se mi je nepodařilo pořádně ošetřit proti plísni a už to mají za sebou. Vytrhala jsem je před necelými dvěma týdny, plesnivá byla, ale popraskaná nee.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 26.9.2014 20:12

Ivap, Váš sortiment rajčatr není tak chudý ani tak obyčejný (13 odrůd). Můžete o některých něco napsat. Zajímá mne hlavně jestli Vaše Marmande bylo chutné. Já jsem je pěstoval tři roky po sobě a vždy to bylo kyselé a o tom, že bych je použil na salát Caprese jsem nikdy ani neuvažoval. Cherokee Purple je pro mne asi nejlepší z černých (vlastně fialových). Co je Supersweet F1 a Chicco roso F1 vůbec nevím, nevím ani kde jste mohla semena těchto odrůd sehnat. Daterino jsem pěstoval ze semen z Neoseedu, ale nebylo tak krásné jak je máte na fotkách. Tipo F1, Spencer (snad ani není F1) a keříčkové Darinka F1, Marienka F1 jsou pro mne historie, ke které se už vracet nebudu. Pokud jde o Kumato, měl jsem semena ze Španělska, moc mně chutnalo stejně tak jako mé snaše (možná jedno z nejlepších). Praskalo stejně jako převážná většina mých rajčat, ale to nemůže být důvodem abych příští rok nenasadil podstatně větší množství těchto rostlin. Zkusím i nejaké ze svých semen (ze sáčkovaných květů). Jáká jste použila semena? Sub Artic plenty a Tastier F1- můžete k nim něco napsat?
Díky           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 25.9.2014 19:45

To,  že rajčata byla u mne totálně zdecimována mokrem, je prostě neodiskutovatelný fakt, na fólii, bez fólie i v květináčích. Spousta odrůd nepraskala, "pouze" zčernala a schnila. Zdechla u mě, zdechla u sousedů, zdechla prostě všude okolo. Fólii používám v první řadě jako mulčování proti plevelům, po letošku už ale pod ni nikdy nebudu vysazovat rajčata "kořeny vodorovně". Troufám si tvrdit, že tady má černá folie negativní vliv na prohřívání kořenů, které jsou těsně pod ní, a rostlina následně nemá patřičný růst. Nepamatuji, že by venku skončila sezona rajčat koncem prázdnin, tady to prostě o folii ani o technice pěstování není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.9.2014 14:21

winkprohlížel jsem dnes to nadělení, a zas tak moc popraskaných tam není...




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 27.9.2014 14:34

to uz je plisen vzala opravdu na paškál, jinak u me nejodolnejsi na plisen a zaroven na praskani je K.M.oranževyj-opravdu doporučuji, jeste ted sbiram pekne zdrave plody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 96.86 (?), 8.10.2014 9:32

 Včera otrhaná na kečup.... Poslední.  Rostliny ještě docela ujdou, dost zelených plodů. Vše ale už zlikviduju. Nenecháváme dozrávat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 1.5.2015 6:25

Tak včera jsem definitivně zakončil sezónu 2014 a snědl jsem poslední čtyři rajčata Ramallet, která jsem měl uložena ve skříni v ložnici.

                    Vladimír

R.Pequeňo a R.Santanyi
R.Pequeňo a R.Santanyi
R.Pequeňo a R.Santanyi
R.Pequeňo a R.Santanyi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika