Výsev rajčat



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
23.2.2009 21:30

Ta fotka se nějak nepovedla - nebo mám dvojité vidění. Tak nevím, ale vidím u každého semínka dva klíčky?  Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 22.2.2009 15:44

Já je vysávám po 25. březnu a v půli dubna je dávám do studeného pařeniště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 48.29 (?), 22.2.2009 16:02
tudiz neco podobneho jako ja... take je davam nekam, kde je vice chladno, aspon se tak nevytahnou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 23.2.2009 10:44
Takto vypadá výsev semen po extrakci.
Výsev po extrakci
Výsev po extrakci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.2.2009 21:30

Ta fotka se nějak nepovedla - nebo mám dvojité vidění. Tak nevím, ale vidím u každého semínka dva klíčky?  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 23.2.2009 21:38
Tady je 2, ta je lepší.
2 foto
2 foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Žanpet - (22) - 252.191 (?), 27.2.2009 22:51
zdravim... ja vysevam rajcata uz od unora... napriklad rajce Byčí srdce se dokonce doporucuje v unoru..a zbyle rajcata vysevam koncem unora a zacatek brezna..---- seju to do plastovych vanicek z masa---- tak me to tak az neprijde ty data nejak podstatna,.. jsem tak trochu manijak do sazeni a tak zeleninu uz se snazim posazet, kdy mi cas dovoli a dite... ale po pravde nevim teda, kdy sklizim plody--- ja to nepatram... nikdy jsem na tim neuvazovala... a kdybyste se me zeptali, kdy jsem zklizela urodu loni, tak to nevim... ale jak rikam, kdyz mate male dite aktivni, tak prehled o datech nemate a jen se divate zda plody zrajou ci ne...... ale abych pravdu rekla nejlepsi urodu jsem mela z rajcat zlutych hrusticek..a muzu vam jen dokonce se plodili ty, co mi polamal pes, co mi vbehl do rajcat... stacilo jen privazat klacit a zlomeny stonek a ono jeste to plodilo.,.. to jsem az zirala... jen nevim zda jsem vam neco poradila - nebo rekla jen muj nazor..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 2.3.2009 8:39
Na obrázku vidíte sadbu rajských ( START F1 ) po 8 dnech, těsně ped pikýrováním, kdy byla započatá manipulace se semenem. Pro porrovnání je velká krabička sirek. Před oddělující přepážkou je Sláva Porýní, kde byly použity semena z roku 2004, která musela být v extrakci 4 dni, než měla klíče. Podle doby než dochází ke klíčení, se dá určit i stáří semen. Semena rajských z loňské sklizně dokáží vyklíčit do 24 hodin. Letos koupená semena, byla odsemeněna zřejmě v roce 2007, proto byla v exrakci 54 hod.
Před pikýrováním
Před pikýrováním
Papriky jak rostou do široka, v děku za spodní odraz světla od písku
Papriky jak rostou do široka, v děku za spodní odraz světla od písku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 2.3.2009 9:14

Po víceletém experimentování pěstuji rajčata pro širší rodinu už jen v nevytápěném skleníku. Výrazně se tím omezí plísně a také urychlí sklizeň. Pár kousků Stupického nesmí chybět, v ostatním experimentuji, každý rok více odrůd, které nakonec zaměním, takže vědecké výsledky jsou v niveč, ale hlavně když jsou rajčata až do prvních mrazů.

Výsev a sazenice: Mám podezření, že doma za oknem stačí vyrobit malé rostlinky a tyto po přepikýrování do jogurtových kelímků (0,5 l) s poloviční dávkou zeminy už dále zvykat ve skleníku a postupně jim dodat zeminu. Dal bych je i na místo, ale ještě hrozí zničení mrazem. V případě špatné předpovědi je v přepravkách ze skleníku přenesu do garáže. Pár kousků už začátkem dubna zkusím vysadit na místo s rizikem nutnosti náhrady. Dokonce si myslím, že semeno, upadlé ve skleníku, vzejde kdy chce a nakonec všechno dohoní. Májové slunce udělá ve skleníku bez problému 30 stupňů a to pak všechno roste skoro viditelně před očima. Pro venkovní výsadbu je samozřejmě nejlepší sázet sazenice, které mají již malé plůdky.

Sazenice, pěstované od mala ve skleníku, jsou nízké a silné, dobře prokořeněné. Ještě lepší, než kelímky, jsou rozpojitelné plastové pásy na rovné desce či vaničce. Otevřené dno dělá divy, přebytečná voda odteče či naopak, velká rostlina může nasát. Jen mi chybí vhodný materiál, pevná kabelová folie se již nevyrábí. Nemáte typ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 2.3.2009 9:40

V těch foliích jsem před roky taky pěstovala. Možná by se daly použít plastové láhve seříznuté z obou stran. Musel by se najít správný tvar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 4.3.2009 20:27
Papriky pěstujeme v těchto pytlích, sadba sa dává do těch menších. Jsou zhotovovány na kopytě, které máme různě veliká. Skadování nezabere moc místa, pouze se musí každý rok nadělat nové, jsou na jedno použítí, krom těch paprikových, ty slouží několik let.
máme vlastní svářečky na igelit
máme vlastní svářečky na igelit
dáji se zhotovit naprosto různé velikosti, podle potřeby, takto se sváří i na foliják.
dáji se zhotovit naprosto různé velikosti, podle potřeby, takto se sváří i na foliják.
takto vypadá pikýrovaná sadba, manipulace, se semenem 20.2 bylo dáno do extrakce, vyseto 22.2
takto vypadá pikýrovaná sadba, manipulace, se semenem 20.2 bylo dáno do extrakce, vyseto 22.2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika