Výsev rajčat



   Předchozí příspěvky  |  <  11   
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?) 
9.3.2012 22:49

že idú za svetlom je normálne... a že nerastú... vôbec? môže byť aj šok z presadenia, v tom prípade sa vzpamätajú, horšie by bolo, ak ste ich zle presadili... aké mali korienky? do akej zeminy ste ich dali? Faktorov je viacero...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 50.2 (?), 10.3.2012 8:51

Rajčátka máte pěkná, ale ty papriky jsou opravdu dost tenké a táhnoucí se za světlem; bylo by pro ně lepší víc světla a míň tepla - kolik stupňů máte v pokoji, kde jsou sazeničky?

* někteří a taky to využiji - nahoru na zeminu sypou vrstvičku perlitu nebo písku, aby se světlo odráželo od půdy

* někteří a já to již využila - ze strany od pokoje přiložím bílou čtvrtku (nebo alobal, zrcadlo,...), aby se světlo odráželo zpět na rostliny

Rostliny ihned po přesazení nerostou, musí pěkně zakořenit a pak to letí... uvidíte wink.

U různých odrůd je ta vytáhlost také odlišná, např. rajče Vilma, Dulcia z lednového výsevu je krásně silné, kompaktní, zatímco Pollicino letí nahoru jako tenký šíp a Bejbino je jenom tenké. Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.45 (?), 10.3.2012 10:05

Také se přidám se zkušeností: po přepikýrovaní rostlinky asi týden "čučí", zvykají si a pak se rozjedou. Dle mého skromného názoru přesazení asi nebylo nejlépe provedeno. Já je sadím až po "krk", t.zn. až po lístky do zeminy. Hlavní dlouhý kořen uštipuji a nechávám jenom budoucí kořenový bal.

Pochopitelně, že rostlinky jdou za světlem. Když se mně nakloní ke zdroji (okno na parapetu), tak je otočím obráceně. Myslím, že je máte v nějakém truhlíku, tak to půjde provést. Za 3 - 4 dny se opět nakloní ke světlu a tak provedu stejný proces.

Byť už papriky máte v kelímcích, klidně bych je znovu přesadil dle shora popsaných zkušeností. Ale i tak, myslím, že se paprik dočkáte, dá-li ovšem příroda!     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.2 (?), 13.3.2012 2:39

Takže přesadit do stejných kelímků po ty děložní lístky? Pomůžu tomu? Děkuji a dám na vaše rady...

PS: Myslím, že teď to půjde snadněji, když už jsou trošku sazeničky zakořeněné a nebude to taková patlačka. Stačí tedy vyklopit bal a zasypat po lístky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.45 (?), 13.3.2012 7:48

Když jsem to načal, tak to dokončím. Kelímky můžete použít stejné, jen vyměňte zeminu. Opatrně vyklopit, aby se rostlinky nepolámaly a zasadit až po lístky. Ostatně můžete to zkusit jen na některých pro kontrolu. A mějte na paměti, že chvíli zase budou stát. Já přesazují 2x, poprvní do truhlíku a pak do kelímků. Nabyl jsem dojmu, že vícekrátero přesazení prospívá konečné vitalitě rostlin.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 13.3.2012 6:34

Nechte to všechno v klidu být, ať to roste, času není nazbyt. Papriky mohly být hlouběji, ale ony už si s tím poradí. Pro příště už si budete pamatovat, že vše až po děložní lístky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika