Výsev rajčat



host - 161.16 (?)
8.2.2009 12:03

Když vidím, jak máte velké rajčata 15.3, pak mě napadá otázka, jak velké ty rajčata budou v půli května, kdy půjdou ven? Ne všichni mají skleník/fóliovník jako vy. U těchto lidí budou sazenice vyseté v půli února vytažené a tenké.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.2.2009 12:02

Pane Vili, zřejmě Vám uteklo, že se jedná o předpěstovávání sadby v domácích podmínkách.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 11.2.2009 12:47
Pani Danielo, nic mě neuteklo, já nejsem zahradník, pěstuji též v domácích podmínkách ale mám pouze více možností. Ta spočívá v zahradě, která je ve svahu, s převýšením asi 20 m, má 3 etáže. Skleník toho času nemám, poze foliáky.Mou snahou je pouze jedno, moje zkušnosti předat i jiným, a nenechávat si je pouze pro sebe. Snažím se nové poznatky soustředit, vyzkoušet a předat jiným. Těch jsem za 35 let nabíral poměrně dost.
Předpěstováno za oknem, ze zadu byl alobal, pro lepší osvit.
Předpěstováno za oknem, ze zadu byl alobal, pro lepší osvit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.99 (?), 26.2.2009 16:42

Dobrý, den. Já bych se rád něco zeptal pana Viliho, když má foliovníky.Řeším jakou folii použít.Jestli GINEGAR průhlednou, nebo modrou ( nebude tmavá ?)Pěstuji tam jen rajčata a okurky. Děkuji zdraví Oli 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.16 (?), 8.2.2009 12:03

Když vidím, jak máte velké rajčata 15.3, pak mě napadá otázka, jak velké ty rajčata budou v půli května, kdy půjdou ven? Ne všichni mají skleník/fóliovník jako vy. U těchto lidí budou sazenice vyseté v půli února vytažené a tenké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 8.2.2009 15:15

V půli května budou mít sazenice tak 3/4 metru, ale když při výsadbě zahrábnete půlku sazenice do země, tak zas nebudou až tak velké, budou tak akorát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 11.2.2009 14:29
To ani náhodou, žádných 3/4 metru. Pokud se dodržují teploty, rostlina má dostatek prosvětlení, což je to nejdůležitější, je nízká a silná. Naopak nejraději do buněk mám rostliny co nejdelší, čím výce stonku v zemi, tím větší kořenový system, protože se musí zasadit tak, aby se plody neválly po zemi. Je zřetelně vidět prokořenění balu, po zasázení nedochází k přerušení růstu, zahrnutý stonek obroste kořeny.
Výsadba do buněk
Výsadba do buněk
Po zasazení, přikkytí kompstem asi 2 cm, později se přisypá
Po zasazení, přikkytí kompstem asi 2 cm, později se přisypá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 8.2.2009 12:42

co je to extakce a na co je dobrá nikde jsem se to nedočetl??..extrakce to bych věděl, ale to je něco jako lisovat semena na olej... nevím prostě asi umřu aniž bych to věděl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 8.2.2009 15:31

Louhování, ale co se louhuje nevim. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.209 (?), 8.2.2009 16:39

Tak já teda spíš souhlasím s tím, co napsal Vili, co se termínů týká..Je ale fakt, že rajčata dokážou dost dohnat. Když je dám po tom asi 15.03. do místnosti, kde vůbec netopím-příp.jen velmi krátce, případně později přes den i otužuju na balkoně, tak určitě nevyběhnou. A papriky tam je to jasný, odpočítak 2,5 měsíce kdy je asi budu dávat do foliáku a zasejt..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 8.2.2009 16:58

Dobrý den, já vysévám rajčata i papriky 20. - 25. 3. doma do umělohmotných sadbovačů. Po jednom semínku. Mám je pak umístěné přímo pod střešním oknem u skla. Asi za měsíc je dávám do studeného pařeniště a po zmrzlých oboje na záhon ven. Rajčata jsou často skoro přerostlá a stárnou z nedostatku místa. Dřív nesejte - teda pro venkovní výsadbu. V diskusi je něco o louhování - máčením se ze semen odplaví zpomalovače klíčení, chemické látky /jestli je to tohle téma/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika