Výsev rajčat



Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?)
6.2.2009 17:15

Pokud vyséváte doma za oknem, doporučuji papriku poslední týden v únoru a rajčata poslední týden v březnu. Výsev do perlitu, dle návodu, který jsem popisoval v lońském roce, doporučuji přečíst.

           Milan Boštička

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 19.201 (?), 26.1.2009 23:49, zobrazeno: 186287x

Dobrý večer,

chtěla jsem se poptat - kdy vyséváte rajčata? Semínka mám nakoupená (pořád se jima probírám), a už se těším, jak budu každý den pozorovat, jak rostou - to čekání na jaro je potom tak nějak příjemnější   Ale pořád si říkám, že na výsev je ještě brzo...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 27.1.2009 8:45

Ještě chvíli počkejte.Já vysevám v polovině března.Můžete i koncem.Jinak se vám rostlinky vytáhnou a budou slabé.Nemám skleník, tak je pěstuji na parapetu.Ale už se těším až příjde ta chvíle na vysévání.Zdravím.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.86 (?), 9.3.2009 18:28

Ahoj všichni, moc prosím o radu, rajčata jsem vysela, ale myslím, že je na ně zima, v zimní zahradě je asi 15 st. mohou mít tmu, než vyrazí? Dala bych je do místnosti na zem, kde je tepleji ale s malým oknem. Na okně je mít nemůžu.

E-mail.:mmilamartinu@seznam.cz

Děkuji Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 9.3.2009 18:35

Pro klíčení světlo nepotřebujete, nicméně těch 15°C je málo. Pro klíčení je určitě lepší teplota okolo 25°C.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.86 (?), 18.3.2009 8:56

Dobrý den, děkuji moc, vše se točí kolem semínek a nyní mají svůj vytápěný zasklený balkonek. Snad se jim tam bude líbit.

Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.23 (?), 6.2.2009 10:29

Nie je koniec marca veľmi neskoro na pradajky?  A čo papriky, kedy sa vysievaju? ďakujem za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 6.2.2009 11:39

Papriky vysévám právě nyní.  Jak jsem četla, tak někdo už je má dokonce vyseté.  Pokud je necháte někde v chladnější místnosti, aby se Vám nevytahovaly příliš do délky, tak je již můžete zasít.  Na rajčata ještě aspoň měsíc počkejte.  Pokud ale máte skleník, tak je lepší je v polovině dubna zasít přímo do skleníku a v polovině května budete mít stejně veliké sazenice, jako kdyby jste je předpěstovávala doma.  Ty sazenice ze skleníku jsou ale o mnoho statnější a otužilejší, takže budou po přesazení lépe růst.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.209 (?), 6.2.2009 16:52

Podle "chytré" literatury by ideálně měly být papriky 2-2,5 měsíce staré, když se dávají na záhon nebo do foliáku.  Takže já jsem sel minulou neděli a do foliáku jdou kolem 1.5. Na rajčata je ještě tak 1-2 týdny čas.Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?), 6.2.2009 17:15

Pokud vyséváte doma za oknem, doporučuji papriku poslední týden v únoru a rajčata poslední týden v březnu. Výsev do perlitu, dle návodu, který jsem popisoval v lońském roce, doporučuji přečíst.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 8.2.2009 11:13
Tak to je vše naprosto špatně. Rajské je nutno předklíčit již mezi 10- 15 únorem. Papriky nejpozději koncem ledna, pokud nechceme sklízet úrodu v říjnu. 15 března jsou již rostliny nabalíčkované na 5x5 cm.
Extakce semen rajských 15-20 února
Extakce semen rajských 15-20 února
Předklíčené rajský, výsev
Předklíčené rajský, výsev
Takto má vypadat sadba rajských 15 března
Takto má vypadat sadba rajských 15 března
Takto sadba paprik 15 března
Takto sadba paprik 15 března
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika