Vesemeněná rajčata



host - 252.4 (?)
17.5.2016 12:34

Prostě co člověk to názor.. My dáváme na podzim kobližky. Vysemeněná rajčata pěstovat jdou. Zrají v srpnu. Z F2 budou některá dobrá a některá horší. Proto jsem loni měla jen ty nehybridní. Zatím se mi nestalo, že by se křížili. Máte 2 nejlepší odrůdy čeho se bojíte? H.K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 35.93 (?), 17.5.2016 12:48
Argumentem je, ze se jedna o nevyzraly kompost. Pokud to nechapete, setrvejte ve svém neochvejnem amaterismu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 17.5.2016 12:34

Prostě co člověk to názor.. My dáváme na podzim kobližky. Vysemeněná rajčata pěstovat jdou. Zrají v srpnu. Z F2 budou některá dobrá a některá horší. Proto jsem loni měla jen ty nehybridní. Zatím se mi nestalo, že by se křížili. Máte 2 nejlepší odrůdy čeho se bojíte? H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 17.5.2016 12:45

Ano, taky jsem dával hnůj, a kompost, co už byl rozložený. Nevím, jestli byl z předminulého podzima, z jara či ze kdy. Stejně ho je málo. A funguje to dobře, vše pěkně roste. Takže nemám důvod to dělat jinak.

Rajčata rozhodně zasadím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.4 (?), 17.5.2016 12:10

S pleveli, hlavně těmi obtížnými jsem se vypořádala tak, že je hážu rovnou do kurníku. Po pár dnech suché zbytky hodím na kompost. Zbavila jsem se tak 90ti % kopřiv. S váhou jsem to myslela tak, že neunesu ani kýbl hlíny. Vydět mě prohazovat kompost válel by jste se smíchy. Musím si kolečko nadhodit jako vzpěrač, abych ho zvrhla. Zatím jsem odvozila 20 a to nejsem u konce. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.145 (?), 17.5.2016 12:27

Vy té češtině dáváte na zadek už fakt hodně: mÝt, kYla, plevelI, vYdět, by jste (správně byste). A když napíšete odkud jste, třeba se nějaký chlap najde, co ten kompost odvozí a vyrobí kompostoviště. Třeba výměnou za ty vyseměněné sazenice rajčat nebo... no kdo ví ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 17.5.2016 12:53

Děkuji za upozornění :) A OMLOUVÁM SE. Holt asi moje dyslexie a nepozornost. Chlapi doma máme. Třeba táta, když viděl jak házím lopatou, tak se opřel o zed a vyprávěvěl o práci. Také mém syna ten mi pomáhal s lopatkou na písek. Snad mu to vydrží.. Mám zkušenost, že když se do něčeho pustěj chlapy tak to stojí za prd. Raději se budu dřít. Alespoň mám vosí pas i po 2 dětěch. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 17.5.2016 14:00

Mám tady nějaké sazenice Sweet chery, byl jste s ním spokojen? Myslím pana Petra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 17.5.2016 14:11

No, ony jsou tak maličké, že když si to dám k nějakému jídlu, tak ho ani pořádně neochutnám, takže je nechávám ženě. laugh Já mám nejraději bejbína, ty maj ještě trochu normální velikost! Ale žena tvrdí, že ty sweet cherry jsou ještě víc chutnější, takže ano, byl jsem s nimi spokojen. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 17.5.2016 16:53

Díky, Petře, těším se na ně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.241 (?), 17.5.2016 14:52

vysemeněná rajčata přímo na záhonu, loni cca 100 sazenic, asi 10 druhů, dozrávají trochu později, ale krásné silné rostliny, lepší než co se předpěstovalo doma za oknem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika