Urychlení zrání rajčat



pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?)
9.8.2017 8:09

Já nechávám dozrát na rostlině! Chuťově je to,,nebe a dudy"!!! Nelze srovnávat!!! Na podzim, kdy už je potřeba sklízet před mrazy sklidím a lehce nadkryté nechám dozrát při pokojové teplotě spolu s několika jablky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.122 (?), 5.8.2017 18:16, zobrazeno: 9415x

Rajčata nechtějí dozrát: Chyťte stonek rostliny u kořene a lehce ji nadzvedněte. Přeruší se tak jemné kořínky rajčete a to začne okamžitě stimulovat dozrávání úrody.

Odněkud z internetu. Děláte to tak?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 5.8.2017 19:21

Než mi začala dozrávat, tak jsem ta nejspodnější (skoro na zemi) otrhal a nechal dozrát v interiéru. Za několik dní byla červená a nepukala. Teď otrhávám plně zralá i napůl zralá a odvážím je domů. Za dva dny jsou vyzrálá všechna.Vámi popisovaná metoda asi funguje, ale trochu bych se bál o následnou plodnost. Sezóna ještě nekončí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.184 (?), 6.8.2017 2:40

Jsou podtržená nedozrálá rajčata po dozrání doma stejně kvalitní jako když úplně dozrají venku?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 6.8.2017 4:23

Mám jen 5 odrůd a u nich to platí. Jak chuťově tak i vzhledově. Navíc nepukají a nemají zelený konec ani po rozříznutí. Pokud jsou však v chladu (chladnička) nebo bez světla, nemusejí dozrát. Vzpomínám si však, že jsem před několika týdny koupil krásná rajčata, která chutnala jak "plastmasa". Co s nimi dělali, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 9.8.2017 8:09

Já nechávám dozrát na rostlině! Chuťově je to,,nebe a dudy"!!! Nelze srovnávat!!! Na podzim, kdy už je potřeba sklízet před mrazy sklidím a lehce nadkryté nechám dozrát při pokojové teplotě spolu s několika jablky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 6.8.2017 6:28

Souhlasím s Mimmo. Dělám to taky tak. Rajčata která dozrávají v chladné místnosti nepraskají, nedozrávají se žlutým límcem a pokud jde o chuť, tak jsem žádný rozdíl nikdy nepoznal. Snad jen některé drobné cherry se mně zdály jako by nedozrávaly. Pokud jde o to částečně omezit funkci kořenů obrytím nebo povytažením rostliny, tak někdo tuto metodu doporučuje, ale jen na konec szóny (září- říjen). Nikdy jsem to nezkoušel a ani zkoušet nebudu. Na podzim nepotřebuji nijak urychlit dozrávání, všechno to co úplně nedozrálé sklidím a je v konzumní velikosti v pohodě doma postupně dozraje. Není nutno nějak spěchat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 6.8.2017 11:12

Na internetu jsem četl, vyříznout kousek stonku, propíchnout párátkem rajče-plod. Zrání zajišťuje etylén.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 9.8.2017 7:19

Já bych teď momentálně potřeboval zpomalit dozrávání rajčat. Nevím co s nimi a teď dokonce odjedu na týden na dovolenou.Chladné místo na skladování zralých rajčat nemám. Nečetli jste někdo o tom něco na internetu?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 9.8.2017 9:13

Stříkněte mědí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika