Urychlení zrání rajčat



alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.184 (?)
6.8.2017 2:40

Jsou podtržená nedozrálá rajčata po dozrání doma stejně kvalitní jako když úplně dozrají venku?  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.122 (?), 5.8.2017 18:16, zobrazeno: 9437x

Rajčata nechtějí dozrát: Chyťte stonek rostliny u kořene a lehce ji nadzvedněte. Přeruší se tak jemné kořínky rajčete a to začne okamžitě stimulovat dozrávání úrody.

Odněkud z internetu. Děláte to tak?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 5.8.2017 19:21

Než mi začala dozrávat, tak jsem ta nejspodnější (skoro na zemi) otrhal a nechal dozrát v interiéru. Za několik dní byla červená a nepukala. Teď otrhávám plně zralá i napůl zralá a odvážím je domů. Za dva dny jsou vyzrálá všechna.Vámi popisovaná metoda asi funguje, ale trochu bych se bál o následnou plodnost. Sezóna ještě nekončí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.184 (?), 6.8.2017 2:40

Jsou podtržená nedozrálá rajčata po dozrání doma stejně kvalitní jako když úplně dozrají venku?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 6.8.2017 4:23

Mám jen 5 odrůd a u nich to platí. Jak chuťově tak i vzhledově. Navíc nepukají a nemají zelený konec ani po rozříznutí. Pokud jsou však v chladu (chladnička) nebo bez světla, nemusejí dozrát. Vzpomínám si však, že jsem před několika týdny koupil krásná rajčata, která chutnala jak "plastmasa". Co s nimi dělali, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 9.8.2017 8:09

Já nechávám dozrát na rostlině! Chuťově je to,,nebe a dudy"!!! Nelze srovnávat!!! Na podzim, kdy už je potřeba sklízet před mrazy sklidím a lehce nadkryté nechám dozrát při pokojové teplotě spolu s několika jablky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 6.8.2017 6:28

Souhlasím s Mimmo. Dělám to taky tak. Rajčata která dozrávají v chladné místnosti nepraskají, nedozrávají se žlutým límcem a pokud jde o chuť, tak jsem žádný rozdíl nikdy nepoznal. Snad jen některé drobné cherry se mně zdály jako by nedozrávaly. Pokud jde o to částečně omezit funkci kořenů obrytím nebo povytažením rostliny, tak někdo tuto metodu doporučuje, ale jen na konec szóny (září- říjen). Nikdy jsem to nezkoušel a ani zkoušet nebudu. Na podzim nepotřebuji nijak urychlit dozrávání, všechno to co úplně nedozrálé sklidím a je v konzumní velikosti v pohodě doma postupně dozraje. Není nutno nějak spěchat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 6.8.2017 11:12

Na internetu jsem četl, vyříznout kousek stonku, propíchnout párátkem rajče-plod. Zrání zajišťuje etylén.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 9.8.2017 7:19

Já bych teď momentálně potřeboval zpomalit dozrávání rajčat. Nevím co s nimi a teď dokonce odjedu na týden na dovolenou.Chladné místo na skladování zralých rajčat nemám. Nečetli jste někdo o tom něco na internetu?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 9.8.2017 9:13

Stříkněte mědí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika