Tyčková rajčata



mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?)
13.3.2016 3:16

já jsem něco podobného vyráběl vloni, mezidno jsem vytvořil z tvrzeného polystyrénu, který jsem na pár místech podložil aby se nezlomil cca 10 cm nade dnem, nad ním jsem udělal z boku dvě dírky na odtok přebytečné vody, na dvou místech jsem polystyrén prořízl a prostrčil knot z bavlněné látky který nasával vodu do substrátu, na kraji jsem přes polystyren prostrčil kus trubky z pvc kterou jsem dole provrtal, do trubky dal kousek polystyrenu a špejli, ta mi ukazovala výšku vody v mezidnu a podle ní jsem dolíval vodu opět přes trubku nebo i normálně, doprostřed kýblu jsem dal tyčku pro vyvázání rajčete a nahoře stříšku aby na rajče nepršelo, tu jsem posléze odstranil, protože nepršelo, jinak to fungovalo dobře, substrát nebyl nikdy suchý..

samozavlažovací kýbl
samozavlažovací kýbl
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
vaclavka - (19) - 154.182 (?), 11.3.2016 17:54

Děkuji za radu... Popřemýšlím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vaclavka - (19) - 154.182 (?), 11.3.2016 17:58

Děkuji za příspěvek. No jde o to, že bych rád vytvořil něco jako samozavlažovací kýbl s větší kapacitou (díky hrnci).  Mezeru klidně zakreju igelitem aby se neodpařila... Tak se ptám ostatních na rady a tipy... David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.251 (?), 11.3.2016 18:50

Dobrý deň.

Do vedra nasekajte "husí krk" - dĺžka cca 2 až 6cm - kúpte ten lepší, stačí menší priemer. Do toho Vašeho vedra dajte vrstvu tak do 5 - 6 cm, na to netkanú textíliu. V tejto výške vyvŕtajte otvor na odtok prebytočnej vody. Na bok vedra pripevnite novodurovú trubku (priemer asi 2,5cm) od dna až po povrch + 5 až 10 cm. Ja som použil sťahovací pásik. Môžete sadiť. Cez trubku zalievajte. Voda je na dne, vrch v suchu, bez rizika plesní a burín. Otvor je na kontrolu dostaku zaliatia. Podľa extílie sa rozhodnite na prerazenie otvorov v textílii. Na jeseň vybrať, prepláchnuť, odložiť na jar. POZOR na hĺbku sadenia.   Pekný deň

Peter z Čadce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3245) - 173.17 (?), 11.3.2016 22:05

To se mně líbí. Pěkně a jednoduše udělané mezidno.

              Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vaclavka - (19) - 154.182 (?), 12.3.2016 17:43

Dobrý den. Děkuji za přínosnou radu. Mohl bych poprosit o náčrtek jestli jsem správně pochopil. Hezký den

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 92.21 (?), 9.3.2016 20:53

Nebo nedělejte nic a zalívejte rozumně. Na balkoně jsem tak rajský pěstoval.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vaclavka - (19) - 154.182 (?), 12.3.2016 18:29

Zároven se zeptám jakou vybrat textilii na vrch kýble? černou či bílou nebo hnědou? Tkanou netkanou? Děkuji

 David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.251 (?), 12.3.2016 19:10

Dobrý deň.

Textíliu netkanú. Dáte ju na tie "husie krky", až sa Vám zemina (substrát) nedostane dolu a nezanesie "husie krky". Prerazenie otvorov je podľa pevnosti textílie, až môžu korene ľachšie k vode. Náčrtok? To chcete po mne moc :-). Som tu prispel teraz len raz a ani neviem ako. Chcel som jednoducho a lacno poradiť.

Peter z Čadce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vaclavka - (19) - 154.182 (?), 12.3.2016 19:30

Tak to veliké děkuji za váš příspěvek a radu...  Tak jsem to pochopil správně... Díky husím krkům nemusím dělat složitě mezidno... Super nápad. Pěkný den

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?), 13.3.2016 3:16

já jsem něco podobného vyráběl vloni, mezidno jsem vytvořil z tvrzeného polystyrénu, který jsem na pár místech podložil aby se nezlomil cca 10 cm nade dnem, nad ním jsem udělal z boku dvě dírky na odtok přebytečné vody, na dvou místech jsem polystyrén prořízl a prostrčil knot z bavlněné látky který nasával vodu do substrátu, na kraji jsem přes polystyren prostrčil kus trubky z pvc kterou jsem dole provrtal, do trubky dal kousek polystyrenu a špejli, ta mi ukazovala výšku vody v mezidnu a podle ní jsem dolíval vodu opět přes trubku nebo i normálně, doprostřed kýblu jsem dal tyčku pro vyvázání rajčete a nahoře stříšku aby na rajče nepršelo, tu jsem posléze odstranil, protože nepršelo, jinak to fungovalo dobře, substrát nebyl nikdy suchý..

samozavlažovací kýbl
samozavlažovací kýbl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika