Tyčková rajčata



host - 14.170 (?)
9.3.2016 20:50

Mezi hrnec a kýbl napasujte 3 laťky tak aby dno kýble nestálo na dně hrnce. Do dna kýble dejte nasávací knot. Rajče (jestli opravdu chcete pěstovat rajče) můžete pěstovat na tři výhony, které vyvážete k těm latím.

V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
vaclavka - (19) - 154.182 (?), 9.3.2016 18:42, zobrazeno: 13191x

Dobrý den. Letos bych rád poprvé vypěstoval tyčková rajčata ve kbelíku ve foliovníku. A mám dotaz : koupil jsem 20L kýbl a pod něho bych chtěl dát velký hrnec viz foto... Kde ve kbelíku udělat díry? kolik? a jak velké? Nebo jak vyřešit aby byla vláha dostatečná a optimální? Děkuji za vaše rady... David

kbelík
kbelík
kbelík 2
kbelík 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6516) - 9.135 (?), 9.3.2016 18:50

Nějak nemohu splynout s proudem vašich myšlenek. Proč dávat do folníku hrnec?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vaclavka - (19) - 154.182 (?), 9.3.2016 19:52

Neboť foliovník nebude na mém pozemku, tak aby po sezoně byla zem nerozrytá. Foliovník bude rozebíratelný a přemístitelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 12.3.2016 16:24

No, i já tomu moc nerozumím. Vy postavíte fóliák na trávníku? A uvnitř pak chcete něco pěstovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vaclavka - (19) - 154.182 (?), 12.3.2016 17:38

Ano přesně tak. ¨¨Postavím¨¨ foliovník na takových sušákách na prádlo, které mám k dispozici, ale ten pozemek mi nepatří. No a po sezoně to sklidím do garáže a dám do původního stavu... Ještě jsem přemýšlel něco postavit na střeše garáže kterou mám pronajatou, ale ten sušák mi příjde lepší...

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 12.3.2016 17:55

A uvědomujete si, že ten trávník ve fóliáku poroste šílenou rychlostí? Jak ho budete ve fóliáku kosit? A že v místě umístění nádob na trávníku pod nimi trávník do podzimu zcela jistě vyhnije?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vaclavka - (19) - 154.182 (?), 12.3.2016 19:25

Proti růstu jsem chtěl hned ze začátku dát netkanou textilii?... Ano to mi je jasné, že vyhnije, ale do budoucna snad opět naroste... Každopádně děkuji za připomínky...

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3257) - 173.17 (?), 9.3.2016 19:11

Také se mně ten hrnec zdá zbytečný. Pokud máte pocit, že tu vodu z hrnce si rostliny přisají, tak za velkých teplot se ta voda v hrnci odpaří tím rychleji, čím větší bude hladina v tom vytvořeném mezikruží. Žádný velký efekt.

Já tuto problematiku řeším tak, že přímo v kbelíku vytvořím cca 6 cm nade dnem takové mezidno na kterém je substrát. Dole je prostor, ve kterém je voda, která se nemá kudy odpařit a která je nasávána nějakým způsobem (třeba jako v samozavlažovacích truhlících) do substrátu. Potom i při nejvyšších teplotách nemají rajčata vodní deficit.

                             Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vaclavka - (19) - 154.182 (?), 9.3.2016 20:00

Vedla mě k tomu ta myšlenka, že podle výšky vody v hrnci, bych poznal výšku vody ve kbelíku, který bych třeba postavil na cihlu v hrnci a tím vytvořil větší rezervu vody a zároveň zabránil přelití. A možná i na dno kbelíku pod hlínu nasypal drenáž. Vodu bych doléval jenom do hrnce a rostlinky by si braly podle potřeby. To je jen taková moje úvaha...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 9.3.2016 20:50

Mezi hrnec a kýbl napasujte 3 laťky tak aby dno kýble nestálo na dně hrnce. Do dna kýble dejte nasávací knot. Rajče (jestli opravdu chcete pěstovat rajče) můžete pěstovat na tři výhony, které vyvážete k těm latím.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika