Top odrůdy rajčat pro sezonu 2018



Maty3 - (11) - 189.13 (?)
13.3.2018 17:16
Dobrý den, určitě bych ještě chviličku pockala a za pár dní uvidíte. Pokud nevyklici, zkuste jednu jiftu rozpytvat (nekdy tam bývají různé larvicky a seminko zlikvidují, právě se to stalo kamarádce)... většinou starší semínka déle klíčí, já třeba zasela najednou 14 odrůd rajčat, některé už mají prvni prave listky a některým se teprve začínají rozvíjet děložní... Maca
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 151.46 (?), 12.3.2018 18:15

Já mám z klasických rajčat nejraději odrůdy Start a Tornado, a z těch větších mi chutná odrůda Gigantomo. Loni jsem Gigantomo pěstoval porvé a myslím, že jsem konečně objevil velké rajče, které má klasickou rajčatovou chuť. Navíc plodí v 5 vijanech nad sebou většinou po 2 až 3 plodech a to u těchto odrůd nebývá obvyklé. Další můj favorit je Svrnitý Říman. Jirka

Gigantomo v květináči
Gigantomo v květináči
Gigantomo ve skleníku
Gigantomo ve skleníku
Gigantomo
Gigantomo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tuzezlypes - (22) - 195.1 (?), 13.3.2018 10:18

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho klíčí jednotlivé odrůdy. 4.3. jsem vysela do Jiffů různé druhy, z nichž některé vyklíčily za 5 dní (ruské odrůdy), další se přidávaly, ale jsou Jiffy, které jsou "mrtvé" a nevyčuhuje zatím nic. Má ještě smysl čekat, nebo ta semínka byla špatná a už se nedočkám? Nevylučuji, že semínka jsou špatná, kupovala jsem od různých dodavatelů a může se to stát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.118 (?), 13.3.2018 15:59

Určitě počkejte, jedna odrůda mi vyklíčila až za 12 dní jmenuje se Soldaki, a jiné za 4-5 dní Orkádo, Oxheart Pink atd.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty3 - (11) - 189.13 (?), 13.3.2018 17:16
Dobrý den, určitě bych ještě chviličku pockala a za pár dní uvidíte. Pokud nevyklici, zkuste jednu jiftu rozpytvat (nekdy tam bývají různé larvicky a seminko zlikvidují, právě se to stalo kamarádce)... většinou starší semínka déle klíčí, já třeba zasela najednou 14 odrůd rajčat, některé už mají prvni prave listky a některým se teprve začínají rozvíjet děložní... Maca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 13.3.2018 19:46

Rozhodně čekat. Mně vyklíčila dvě semena po 20 respektive 22 dnech (popsáno na Rajčatový hokus pokus - průběh), když jejich kolegové stejných odrůd už měly pravé lístky. Pravda, jejich vývoj pak byl také opožděný. Ale do Zmrzlých je ještě času dost. Není to pouze o odrůdách, ale i jednotlivcích a mikropodmínkách.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika