Top odrůdy rajčat pro sezonu 2018



tuzezlypes - (22) - 195.1 (?)
13.3.2018 10:18

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho klíčí jednotlivé odrůdy. 4.3. jsem vysela do Jiffů různé druhy, z nichž některé vyklíčily za 5 dní (ruské odrůdy), další se přidávaly, ale jsou Jiffy, které jsou "mrtvé" a nevyčuhuje zatím nic. Má ještě smysl čekat, nebo ta semínka byla špatná a už se nedočkám? Nevylučuji, že semínka jsou špatná, kupovala jsem od různých dodavatelů a může se to stát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 151.46 (?), 12.3.2018 18:15

Já mám z klasických rajčat nejraději odrůdy Start a Tornado, a z těch větších mi chutná odrůda Gigantomo. Loni jsem Gigantomo pěstoval porvé a myslím, že jsem konečně objevil velké rajče, které má klasickou rajčatovou chuť. Navíc plodí v 5 vijanech nad sebou většinou po 2 až 3 plodech a to u těchto odrůd nebývá obvyklé. Další můj favorit je Svrnitý Říman. Jirka

Gigantomo v květináči
Gigantomo v květináči
Gigantomo ve skleníku
Gigantomo ve skleníku
Gigantomo
Gigantomo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tuzezlypes - (22) - 195.1 (?), 13.3.2018 10:18

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho klíčí jednotlivé odrůdy. 4.3. jsem vysela do Jiffů různé druhy, z nichž některé vyklíčily za 5 dní (ruské odrůdy), další se přidávaly, ale jsou Jiffy, které jsou "mrtvé" a nevyčuhuje zatím nic. Má ještě smysl čekat, nebo ta semínka byla špatná a už se nedočkám? Nevylučuji, že semínka jsou špatná, kupovala jsem od různých dodavatelů a může se to stát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.118 (?), 13.3.2018 15:59

Určitě počkejte, jedna odrůda mi vyklíčila až za 12 dní jmenuje se Soldaki, a jiné za 4-5 dní Orkádo, Oxheart Pink atd.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty3 - (11) - 189.13 (?), 13.3.2018 17:16
Dobrý den, určitě bych ještě chviličku pockala a za pár dní uvidíte. Pokud nevyklici, zkuste jednu jiftu rozpytvat (nekdy tam bývají různé larvicky a seminko zlikvidují, právě se to stalo kamarádce)... většinou starší semínka déle klíčí, já třeba zasela najednou 14 odrůd rajčat, některé už mají prvni prave listky a některým se teprve začínají rozvíjet děložní... Maca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 13.3.2018 19:46

Rozhodně čekat. Mně vyklíčila dvě semena po 20 respektive 22 dnech (popsáno na Rajčatový hokus pokus - průběh), když jejich kolegové stejných odrůd už měly pravé lístky. Pravda, jejich vývoj pak byl také opožděný. Ale do Zmrzlých je ještě času dost. Není to pouze o odrůdách, ale i jednotlivcích a mikropodmínkách.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika