Tatiana´s TOMATbase



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 10.26 (?)
25.12.2018 20:05

Vladimír, dobre, že si založil toto vlákno pre potešenie rajčinárov, Amana Or.vyzerá pekne, mäsito, tak nejaké namnož. Orange Strawberry pestujem už 6 rokov a som s ním tiež spokojná, nostálo by za to porovnať, v recenziách je Amana vychválená.

    Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 25.12.2018 19:27

Když už jsem zabrousil do oranžových bifteků, tak bych vzpomněl ještě jeden, Amana Orange. Plody jsou trochu menší, většinou okolo dvaceti pěti až třiceti dkg. Chuť se mně zdála lepší než u Orange Strawberry. S tou výbornou chutí jsem se shodl s někým zde na Zahrada.cz, ale nepamatuji si, kdo toto rajče tady doporučoval. Semena Orange Strawberry nabízí u nás několik internetových obchodů (já je mám slíbené z Tomatoville), Amana Orange nevím, má je snad ten, kdo o nich psal. Pokud je budu letos pěstovat, asi si obě odrůdy namnožím.
           Vladimír

Rostlina se zelenými plody
Rostlina se zelenými plody
Zrající plod
Zrající plod
Zralá rajčata
Zralá rajčata
Rozkrájené rajče
Rozkrájené rajče
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 10.26 (?), 25.12.2018 20:05

Vladimír, dobre, že si založil toto vlákno pre potešenie rajčinárov, Amana Or.vyzerá pekne, mäsito, tak nejaké namnož. Orange Strawberry pestujem už 6 rokov a som s ním tiež spokojná, nostálo by za to porovnať, v recenziách je Amana vychválená.

    Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 25.12.2018 20:32

I když Orange Strawberry vypadá spíš jako jahoda, tak se většinou uvádí mezi rajčaty ve tvaru srdce. A tak jsem ji vždy mezi srdci pěstoval. Když myslíš, že by to bylo zajímavé je prorovnat, tak se podívám, možná bych tam nějaké tři semínka našel. Mám ještě po pár semenech podobných rajčat, Goldie a Golden Jubilee (rajče z počátku dvacátého století). Uvidím, pokud najdu nějaké místo, tak to zkusím, ale jen po jedné rostlině.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 10.26 (?), 26.12.2018 9:13

Jubilee som po 2 roky pestovala, ale chuťovo bolo menej výrazné a sladké ako Or. Strawberry, tak som ho vyradila.

Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 26.12.2018 10:53

Evi, asi máš pravdu. Ony vlastně Goldie a Golden Jubilee nejsou oranžová rajčata, ale jsou zlatožlutá. Plody vypadají ve skutečnosti i na fotkách velmi podobně jako ta oranžová, ale chutí se spíš blíži ke žlutým, které jsou většinou mdlejší. Přeci jen ty oranžové vznikly křížením žlutých a červených rajčat a chuť je rajčatovější a výraznější. Většinou se lépe rozeznají žluté od oranžových na řezu plodem.

           Vladimír

Golden Jubilee
Golden Jubilee
Goldie
Goldie
Goldie
Goldie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 27.12.2018 8:43

Chtěl jsem ještě pokračovat českými oranžovými a žlutými. Ale změna je život.

           Vladimír

Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 1.1.2019 11:21

Dlouho jsem přemýšlel o tom, jak začít v tomto vlákně nový rok. Naznal jsem, že nejlepší bude začít českými rajčaty ve světě. V roce 1974 se dostaly do světa čtyři české odrůdy rajčat, které jsou tam pěstovány dodnes. Jedno tyčkové rajče Stupické polní rané, které je tam známo pod názvem Stupice a později také Moravsky Div. Pěstuje se prakticky všude, jak já říkám od Aljašky k Novému Zélandu (u nás bych napsal od Šumavy k Tatrám). Další tři odrůdy (keříčkové) se vyskytují pod jmény Olomovic, Czech Bush a Urbikany. V letech 2014 a 2015 jsem se snažil rozluštit, co opravdu tato jména znamenají. Nakoupil jsem jejich semena v USA a pěstoval je. Jak jsem předpokládal, tak Olomovic je Olomoucké nízké a Czech Bush stará odrůda Imun, což jsem si ověřil v popisu v České genové bance. Složitější to bylo s Urbikany, ale nakonec jsem si v mapách Google našel, že Urbikany je v angličtině název české obce Vrbičany a z toho mně vyplynulo, že se jedná o rajče Vrbičanské nízké. Semena jsem sehnal ve Velké Británii i v USA, ale vyrostlé rostliny nebyly determinantní (keříčkové). Semena Vrbičanského jsem měl slíbené také z České genové banky, ale jen slíbené. Jak se říká, sliby se slibují, blázni se radují. Tak už to u nás v Česku chodí.

           Vladimír

Olomovic-Olomoucké nízké
Olomovic-Olomoucké nízké
Olomovic-Olomoucké nízké
Olomovic-Olomoucké nízké
Czech Bush- Imun
Czech Bush- Imun
Czech Bush- Imun
Czech Bush- Imun
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 75.106 (?), 1.1.2019 12:27
Impozantny prieskum. A nahodou neviete, ci su aj nejake slovenske odrody pestovane vo svete?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 1.1.2019 12:53

Omlouvám se. Správně jsem měl napsat Československé odrůdy. Pokud vím, tak něco čistě Slovenského jsem tam neviděl. Musel by to tam někdo poslat, myslím tím semena, stejně tak jako tam teď já posílám české odrůdy.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 10.26 (?), 1.1.2019 14:58

Vladimíre pestoval si to Olomoucké nízke? Akú mali chuť? Pátram po tej starej odrode v našich obchodoch v r.1960-70. 

Našla som českú stránku, kde dostať to Vrbicanske nizke s popisom: "Naše stará odrůda, povolena do pěstování v roce 1952. Keříčková, nízká, plod menší až střední, ploše kulovitý, červené barvy. Raná odrůda. Oproti Olomouckému neměla u nás žebernaté plody. Získáno z genové banky Olomouc, od roku 2006."

aj Olomoucké nízke :" - naše stará odrůda, povolena do pěstování v roce 1954. Keříčková, nízká, plod střední (až větší), ploše kulovitý až žebernatý, široký, červené barvy. Raná a výnosná odrůda. Získáno z genové banky Olomouc, od roku 2006."

                                                   Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika